imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Fundusz Odbudowy. Brejza: Senat nie będzie zamieniany w ekspres do kawy

mypxexu9p9hhk4f9uqhr5rdp8mpe9n5d.png


Ratyfikacja decyzji Rady Europejskiej z grudnia ub. roku o zasobach własnych przez wszystkie kraje członkowskie jest konieczna do uruchomienia zarówno Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł w ciągu kilku lat.

 

Każde państwo członkowskie musi przygotować i przesłać do Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy, będący podstawą do wypłaty środków z unijnego Funduszu Odbudowy. W poniedziałek po południu dokumenty związane z KPO zostały oficjalnie złożone przez Polskę w Komisji Europejskiej.

 

Teraz czas na Senat

 

Po przegłosowaniu przez Sejm ustawa trafi teraz do Senatu. 

 

– Mam nadzieję, że te 290 głosów “za” w Sejmie, znajdzie również swoje odzwierciedlenie w Senacie – powiedział w Polsat News wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS).

 

ZOBACZ: Ziobro niedopuszczony do głosu w Sejmie. “Nie obrażam się”

 

– Senat może po raz kolejny przedłużać te obrady, podgrzewać emocje, ale ostateczny glos należy do Sejmu – przypomniał. Zapowiedział również, że złoży wniosek do marszałka Senatu w tej sprawie. 

 

– Jutro złożę stosowny wniosek w gabinecie marszałka Grodzkiego, aby porządek najbliższego posiedzenia Senatu został uzupełniony o tę ratyfikację – dodał.

 

WIDEO: Zobacz fragment programu “Debata dnia”


Source link

Leave a Comment