imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Fundacja PZU sponsorem judaistycznej sekty Chabad Lubawicz

a-40-1200x630

Strona główna &gt Polska &gt Fundacja PZU sponsorem judaistycznej sekty Chabad Lubawicz Fundacja PZU sponsorem judaistycznej sekty Chabad Lubawicz a303 Polska 0

Jak donoszą media, Fundacja PZU wsparła finansowo jedną z organizacji żydowskich.

I rzeczywiście, po odwiedzeniu serwisu chabad.org.pl, można znaleźć informację „Strona internetowa Chabad Lubawicz oraz pracownia multimedialna powstały dzięki wsparciu: Fundacja PZU”.

https://www.chabad.org.pl/old/component/content/category/121-pracownia-multimedialna

Czym jest Chabad Lubawicz? Jest to grupa zrzeszająca chasydów (wyznawców chasydyzmu, religii będącej odłamem judaizmu), powstała pod koniec XVIII wieku w rosyjskiej miejscowości Lubawicze. Zgromadzenie te nakłania osoby o pochodzeniu żydowskim (ale nieposiadające matki o żydowskich korzeniach) do przejścia na judaizm.

W Polsce, Chabad Lubawicz reprezentowany jest przez Fundację Chai. Zajmuje się ona m.in. rozpowszechnianiem kultury żydowskiej, edukacją na jej temat, a także pomocą osobom wyznania Mojżeszowego mieszkającym na terenie Polski. Co więcej, Fundacja Centrum Żydowskie jest rekomendowana przez Chabad Lubawicz na świecie jako Chabad Lubawicz w Polsce.

Krytycy zaznaczają, że członkowie Chabad Lubawicz należą do ortodoksyjnych zwolenników Kabały, a ich działalność nosi charakter sekty. Pojawiają się także przypuszczenia co do kontaktu chasydów z politykami w kraju i na świecie.

Źródło: https://medianarodowe.com/pzu-sekta-chabad-lubawicz/

a303

„Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa” – Jezus Chrystus do żydowskich faryzeuszy w Ewangelii św. Jana 8:44


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment