imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Dramat w Świdnicy. Policjanci odkryli ciało niemowlaka

e8pzyy12sf2x9a7m11cng24dmwduix4t.jpg


W Świdnicy na Dolnym Śląsku w niedzielę nad ranem zmarło pięciotygodniowe niemowlę. Wezwani przez pogotowie policjanci zatrzymali pijanych rodziców. Śledztwo ma wyjaśnić, czy mogli się przyczynić do śmierci dziecka.

Prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin poinformował w niedzielę, że nad ranem przyjęto zgłoszenie o pięciotygodniowym chłopczyku, który nie oddycha.

 

ZOBACZ: Pijani rodzice opiekowali się 16-miesięcznym dzieckiem

 

– Oprócz służb medycznych na miejscu znaleźli się też policjanci oraz prokurator. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia. Potwierdzona została śmierć dziecka. W poniedziałek wykonana zostanie sekcja zwłok, która pozwoli ustalić przyczynę śmierci. Od wyników sekcji uzależniamy też dalsze postępowanie wobec rodziców – powiedział prok. Rusin.

Rodzice byli pijani 

Jak dodał prokurator rejonowy, rodzice byli w momencie zdarzenia pijani. U matki dziecka stwierdzono 1,5 promila alkoholu we krwi, a u ojca prawie 3 promile. Zostali zatrzymani do wytrzeźwienia.

 

Prokurator wyjaśnił, że dochodzenie prowadzone jest w kierunku bezpośredniego narażenia dziecka na utratę życia i nieumyślnego spowodowania jego śmierci.

 

ZOBACZ: Pijana matka opiekowała się dwumiesięcznym niemowlęciem

 

– W zależności od wyników sekcji zapadnie decyzja, czy rodzice będą przesłuchiwani w charakterze świadków czy podejrzanych – zaznaczył prokurator.

pgo/ml/ PAP, polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment