imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Debata Dnia. Tworzenie koalicji. Nikt z nas nie deklaruje, że rozmawia z PiS

9vhuhgqdyy4ta98tt7zqyyuap8h5kpwk.jpg


– Musimy mieć większość, to jest zrozumiałe. Potrzebne są do tego rozmowy, one trwają – przekonywała we wtorek w programie “Debata Dnia” posłanka PiS Anna Milczanowska. – Nikt z nas nie deklaruje, że rozmawia z PiS – mówiła Dorota Łoboda z KO. – Nie uczestniczymy w żadnych rozmowach – dodawał Dariusz Klimczak z PSL.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne 2023, ale Zjednoczona Prawica nie ma większości w Sejmie, która pozwoli jej stworzyć rząd. W programie “Debata Dnia” posłanka PiS Anna Milczanowska przekonywała, że rozmowy w kierunku pozyskania koalicjanta już trwają. 

Wybory parlamentarne 2023. PiS szuka koalicjanta

Wiemy, że musimy mieć większość, to jest zrozumiałe. Potrzebne są do tego rozmowy, rozmowy trwają. Oczywiście, że trwają i proszę dać nam szansę – mówiła Anna Milczanowska.

Zarówno przedstawiciele KO, jak i Trzeciej Drogi obecni w programie przekazali, że ich ugrupowania oraz koalicjanci nie prowadzą rozmów z PiS. 

– Nikt z nas nie deklaruje, że rozmawia z PiS, więc jesteśmy ciekawi z kim pani rozmawiała i tego dotyczyło pytanie, na które pani nie odpowiada – wskazła Dorota Łoboda, wybrana do Sejmu nowej kadencji z list KO. 

– Dziś rozmawiam z panią i panem posłem – wtrąciła Anna Milczanowska. – Ale ja nie rozmawiam z panią o tworzeniu większości KO-PiS – odpowiedziała Łoboda.  

 

WIDEO: “Debata Dnia”. PiS szuka koalicjanta. “Rozmowy trwają”

 

“Nikt z wami po prostu nie chce rozmawiać”

– Na 100 proc. nie uczestniczymy w żadnych rozmowach z PiS, jeżeli pani miała na myśli nas, to pani kłamie. Nikt z wami nie zgodzi się rozmawiać. Jesteśmy w stałym kontakcie z liderami innych ugrupowań i nikt z wami po prostu nie chce rozmawiać – przekazał Dariusz Klimczak z PSL.

 

W drugiej części programu o możliwych koalicjantach PiS rozmawiali Dorota Olko i Krzysztof Tuduj. – Ja pierwsze słyszę o tym i myślę, że PiS rozmawia chyba jedynie w swoich szeregach, chyba że z Konfederacją – mówiła Dorota Olko, wybrana do Sejmu nowej kadencji z list Nowej Lewicy. 

Do słów Olko odniósł się Krzysztof Tuduj z Konfederacji. – Mamy to szczęście w nieszczęściu, że jest nas za mało i takich rozmów nie ma sensu prowadzić. Są tego plusy i minusy, w tym przypadku nie będziemy kuszeni i w ogóle nie będziemy potrzebni, żeby stawać do takich rozmów – powiedział.  

anw/Polsat News

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment