imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Człowiek Roku 2023. Amerykański tygodnik nagrodził Taylor Swift

n8qb6ikmz495e9kuxc3toz9516wy7zqd.jpg


“Kiedy Taylor Swift opowiada ci historię, słuchasz, bo wiesz, że będzie dobra – nie tylko dlatego, że miała niezwykłe życie, ale dlatego, że jest niezwykłą gawędziarą” – czytamy w uzasadnieniu wyboru na stronie tygodnika “Time”.

 

Swift jest jedną z największych gwiazd współczesnej muzyki popowej. “Jako gwiazda popu znajduje się w elitarnym gronie, obok Elvisa Presleya, Michaela Jacksona i Madonny; jako autorka piosenek była porównywana do Boba Dylana, Paula McCartneya i Joni Mitchell. Jako bizneswoman zbudowała imperium warte, według niektórych szacunków, ponad miliard dolarów. A jako celebrytka – która z racji bycia kobietą jest analizowana pod kątem wszystkiego, od tego, z kim się umawia, po to, co nosi – od dawna przyciąga uwagę i wie, jak ją wykorzystać” – pisze o niej “Time”.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Taylor Swift odrzuciła propozycję występu na koronacji króla Karola III

 

Muzyka Taylor Swift jest jedną z najlepiej sprzedających się na całym świecie. Amerykanka ma na koncie ponad 50 mln sprzedanych albumów i 150 mln singli.

 

Zdobyła wiele nagród muzycznych – kilkanaście nagród Grammy i ponad 20 statuetek Billboard Music Awards. W 2010, 2015 i 2019 roku znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi tygodnika “Time”. W 2022 roku odebrała tytuł doktorski na Uniwersytecie Nowojorskim z dziedziny sztuk pięknych.

 

Nominowani do tytułu “Człowieka Roku 2023” byli: hollywoodzcy scenarzyści i aktorzy, Xi Jinping, Taylor Swift, Sam Altman, Prokuratorzy Trumpa, lalka Barbie, Władimir Putin, Król Karol III, Jerome Powell.

Człowiek Roku 2022. Wołodymyr Zełenski

W zeszłym roku tytuł Człowieka Roku otrzymali ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski i “duch Ukrainy”.

 

“Za udowodnienie, że odwaga może być równie zaraźliwa jak strach, za inspirowanie ludzi i narodów do jednoczenia się w obronie wolności, za przypomnienie światu o kruchości demokracji i pokoju – Wołodymyr Zełenski i ‘duch Ukrainy’ są osobowościami roku TIME 2022” – napisał w uzasadnieniu redaktor naczelny “Time’a” Edward Felsenthal.

 

“Niezależnie od tego, czy wojna o Ukrainę budzi nadzieję, czy strach, Wołodymyr Zełenski zelektryzował świat w sposób, jakiego nie widzieliśmy od dziesięcioleci” – napisał redaktor.

 

an/polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment