imalopolska

najnowsze wiadomości

Technologie

Chiny rozwijają sztuczną inteligencję, która naśladuje mózg

MTAyNHg3Njg14284109_14283807

Strona główna &gt Dziennikarstwo śledcze &gt Chiny rozwijają sztuczną inteligencję, która naśladuje mózg Chiny rozwijają sztuczną inteligencję, która naśladuje mózg Sobrius Dziennikarstwo śledcze, Nauka 0

Pierwsze laboratorium sztucznej inteligencji, które zajmuje się naśladowaniem ludzkiego mózgu, zostało otwarte w prowincji Anhui – pisze dziennik China Daily na podstawie komunikatu rzecznika prasowego Chińskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii.

mozg_5mozg_5

W fazie rozwoju biorą udział specjaliści z Chińskiego Uniwersytetu Nauki i Techniki, Uniwersytetu Fudan oraz Instytutu Automatyki w Shenyang. Prezes chińskiego Uniwersytetu Technologicznego uważa, że pomimo rozwoju w dziedzinie sztucznej inteligencji, jest to dopiero początek jej możliwości. Według niego, rozwój sieci neuronowych, które naśladują aktywność ludzkiego mózgu, pomoże lepiej zrozumieć sztuczną inteligencję i określić kierunek jej rozwoju.

Obecnie sztuczna inteligencja nie może konkurować z możliwościami mózgu. Naukowcy od dawna pracują nad jej możliwościami, by zrównać je przynajmniej do możliwości umysłu szczura, wydaje się jednak, że minie jeszcze dużo czasu, zanim cel zostanie osiągnięty.

Chinysztuczna inteligencjasztuczny mózgOriginal Article
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment