imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Biały Dom skomentował atak pod Moskwą. “Materiały są wstrząsające”

ziehoqexwzfhyidfpmbm8c2fbjf4c54t.jpgStany Zjednoczone nie odnotowały żadnych dowodów świadczących o udziale Ukrainy w ataku na salę koncertową w obwodzie moskiewskim – przekazał rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby. W taki sposób skomentował atak na obiekt “Krokus” w Krasnogorsku pod Moskwą, w którym zginęło kilkadziesiąt osób.

W piątek po godzinie 18:00 w obwodzie moskiewskim doszło do eksplozji i strzelaniny w sali koncertowej “Krokus” (Crocus City Hall). Według rosyjskich mediów do zdarzenia doszło na koncercie grupy “Picnic”.

 

Do sieci trafiły nagrania  i zdjęcia ze zdarzenia. Widać na nich spanikowanych ludzi uciekających przed strzelającymi do nich napastnikami, gęsty dym i płomienie. Słychać eksplozje.

 

ZOBACZ: Kto stoi za wydarzeniami pod Moskwą? Ekspert wskazuje na dwie możliwości

 

W związku z rozprzestrzeniającym się pożarem osoby przebywające budynku narażone są na ogromne niebezpieczeństwo. Dach konstrukcji zaczął się rozpadać. Płomienie widać w odległości kilku kilometrów od miejsca zdarzenia.

 

Według TASS na dachu znajdują się uwięzione osoby. Kilkaset osób może ukrywać się w piwnicy i na czwartym piętrze. Około 21 podano, że ogień zaczyna gasnąć. Pożar miał objąć obszar 12,900 kilometrów kwadratowych.

Atak na salę koncertową w Rosji. Biały Dom reaguje

Do zdarzeń w piątek odniósł się rzecznik Białego Domu John Kirby. – W tej chwili nic nie wskazuje na to jakikolwiek udział Ukrainy czy Ukraińców w strzelaninie – powiedział reporterom. – Wyprowadziłbym was z błędu o tak wczesnej porze ( w USA – red.), jeśli chodzi o jakiekolwiek połączenie z Ukrainą – podkreślił.

 

Biały Dom skomentował atak w Moskwie, stwierdzając, że materiały filmowe ze strzelaniny w okolicach stolicy Rosji są “wstrząsające i trudne do oglądania”.

 

Dodał, że prezydent Joe Biden jest na bieżąco informowany o rozwoju sytuacji. 


ml
/ PAP
/ AFP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment