imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Astronergy wspomaga projekty fotowoltaiczne o mocy 125 MW realizowane przez Solartech w Polsce

A_photo_captures_Jeziorko_solar_farm_Astronergy_solar_panels.jpg


HANGZHOU, Chiny, 22 marca 2024 r. /PRNewswire/ — Współpracując z Solartech, liderem polskiego rynku EPC, spółka Astronergy wdrożyła wysokowydajne moduły do obsługi dwóch projektów farm fotowoltaicznych w Augustynce i Jeziórku. Inwestycje o łącznej mocy 125 MW są dowodem ogromnego zaangażowania Astronergy w zrównoważone rozwiązania energetyczne i przyczyniają się do dynamicznego rozwoju energii odnawialnej w regionie.

Moduły fotowoltaiczne Astronergy z serii ASTRO, charakteryzujące się wyjątkową wydajnością i niezawodnością, znajdą zastosowanie w farmach fotowoltaicznych Augustynka i Jeziórko, wpływając tym samym na pozytywne zmiany w lokalnym środowisku. Oczekiwana roczna produkcja ekologicznej energii elektrycznej na poziomie 12,76 mln kWh przyczyni się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o około 102 718 ton rocznie.

Polska systematycznie zwiększa udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym, dążąc do zmniejszenia zależności od paliw kopalnych i przejścia na bardziej zrównoważony koszyk energetyczny. Projekty farm fotowoltaicznych Augustynka i Jeziórko doskonale odzwierciedlają krajowe cele w zakresie odnawialnych źródeł energii, demonstrując przy tym zaangażowanie we wdrażanie ekologicznych technologii energetycznych i walkę ze zmianami klimatycznymi.

Bartek Zysiński, dyrektor generalny Solartech, z zadowoleniem wyraził się o projektach, stwierdzając:

„Jako czołowy podmiot działający w formule EPC i wykonawca projektów Solartech wyrażam entuzjazm dla współpracy z Astronergy, której celem jest dostarczanie najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku dla naszych farm fotowoltaicznych na skalę użytkową”.

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/2366903/A_photo_captures_Augstynka_solar_farm_Astronergy_solar_panels.jpg

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/2366904/A_photo_captures_Jeziorko_solar_farm_Astronergy_solar_panels.jpg

Źródło: Astronergy

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment