imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Związek szczepionki na ospę ze wzrostem zachorowań na półpasiec

a-8-1200x630

Strona główna &gt Zdrowie &gt Związek szczepionki na ospę ze wzrostem zachorowań na półpasiec Związek szczepionki na ospę ze wzrostem zachorowań na półpasiec a303 Zdrowie

Jeśli chorowałeś na ospę wietrzną, prawdopodobnie masz nieprzyjemne wspomnienia niesłabnącego swędzenia i długich kąpieli w owsiance, szukając ulgi. Większość dzisiejszych dzieci nigdy nie pozna niedoli ataków choroby ospy wietrznej dzięki szczepionce przeciwko ospie, ale wygląda na to, że każdy z nas może zapłacić za to dość dużą cenę w postaci półpaśca / in the form of shingles.

Szczepionkę przeciwko ospie wietrznej, znaną również jako szczepionka varicella, w 1995 dodano do harmonogramu szczepień dla dzieci w wieku od 12 do 15 miesięcy. W świetle słabnącej skuteczności szczepionki zalecono później, by dzieci w wieku od 4 do 6 lat dostawały również drugą, wzmacniającą dawkę tej szczepionki. Teraz może być mniej przypadków ospy wietrznej, ale to co widzimy dużo więcej jest pokrewnym i poważniejszym problemem – półpasiec / herpes zoster.

Kiedy zachorujesz na ospę wietrzną, wirus pozostanie uśpiony w organizmie. Jeśli reaktywuje się w późniejszych latach, może pojawić się jako półpasiec. Przed wprowadzeniem szczepionki większość osób dorosłych była w stanie uniknąć półpaśca, ponieważ narażenie w ich społeczności na naturalną ospę wietrzną regularnie zwiększało odporność komórkową na nią. Innymi słowy, narażenie na ospę wietrzną u dorosłych pomogło chronić ich przed półpaścem.

Autorzy badania z 2002 ostrzegli, że masowe szczepienie przeciwko ospie wietrznej może wywołać poważną epidemię półpaśca, która dotknie ponad połowę tych, którzy byli w wieku 10 – 44 lat w czasie kiedy wprowadzono szczepionkę.

Opublikowane w Annals of Clinical Pathology badanie twierdzi, że the CDC i Departament Usług Zdrowotnych w Los Angeles faktycznie zmówili się w celu pogrzebania badań pokazujących związek programu szczepień varicella ze wzrostem liczby przypadków półpaśca w kraju.

Autor Gary S. Goldman jest byłym analitykiem badań / former research analyst w Departamencie Zdrowia w Los Angeles, i monitorował wprowadzenie szczepionki przeciwko ospie. Mówi, że w 2000, słyszał wiele anegdotycznych historii od pielęgniarek szkolnych o niezrozumiałym wzroście liczby przypadków półpaśca wśród uczniów. Odkrył, że szczepionka nie tylko przyspieszała nawrót półpaśca wśród dzieci, które naturalnie przeszły przez ospę, ale zwiększała też szanse wystąpienia półpaśca u dorosłych.

Goldman mówi, że CDC nie pozwoliła mu upublicznić tych danych. Wymienił 23 działania jakie podjęli usiłując pomniejszyć jego odkrycia / downplay his findings, w tym przypisać im niepoprawne podgrupy, statystycznie ukrywając je, manipulując własnymi danymi, drukując wybrane badania, i naciskając na redaktorów czasopism by opóźniali publikację jego pracy. Opowiada jak maskowali denerwujący trend uśredniając skuteczność szczepionki przez kilka lat, zamiast wymieniać ją rok po roku, i mówi, że próbowali też go zdyskredytować.

Szczepionka przeciwko ospie napędza potrzebę szczepionki przeciwko półpaścowi

Nic dziwnego, że odpowiedzią CDC na wzrost zachorowań na półpaśca jest zalecenie szczepionki przeciwko półpaścowi. Jak podkreśla Goldman, ten ruch widzi ludzi, którzy wydają $200 dolarów za dawkę dla ochrony, którą dostaliby za darmo w dzieciństwie. Co więcej, nie jest to bardzo skuteczne, ponieważ jedno badanie na dorosłych w wieku powyżej 50 lat pokazało, że szczepionka jest skuteczna tylko w 50% w ciągu pierwszego roku, i nie ma „żadnego efektu” 5 lat po szczepieniu. To jest bardzo złe, gdyż półpasiec daje bardzo bolesną wysypkę, która wydziela płyn, i wyleczenie z niej może wymagać nawet do 4 tygodni.

Choć ospa wietrzna jest z pewnością niewygodna i nie jest to doświadczenie, które większość z nas chciałaby powtórzyć, jest dość łagodna gdy się ja wspomina. Niewiele osób powiedziałoby to samo o półpaścu.

Źródło: http://vaccines.news/2018-06-28-explosive-research-chickenpox-vaccine-linked-to-widespread-increase-in-shingles.html

EXPLOSIVE research: Chickenpox vaccine linked to widespread increase in shingles

06/28/2018 / Isabelle Z.


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment