imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Znani twórcy gier w konwencji horroru otworzą nowy sezon debiutów na Głównym Rynku GPW

DOC.20240108.47328868.1.jpg


Studio gamingowe Bloober Team, specjalizujące się w artystycznym horrorze psychologicznym, w najbliższą środę, 10 stycznia, będzie pierwszą spółką debiutującą w 2024 roku na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Przeniesieniu notowań z NewConnect nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji.

Bloober Team S.A. jest wymieniane w gronie kilku najważniejszych, globalnych twórców gier w konwencji horroru psychologicznego. Kolejne produkcje studia, takie jak „Observer” czy „Blair Witch”, zdobywały rozgłos w środowisku gamingowym nie tylko z racji doskonałej jakości czy złożonej fabuły, ale również dzięki bezpośredniemu nawiązywaniu do arcydzieł świata grozy. W tworzeniu „Observera” brał udział sam Rutger Hauer, aktor znany z mrocznej postaci Roya Battiego w filmie „Łowca androidów”. Z kolei gra „Blair Witch” to swoista kontynuacja kultowej serii filmów stylizowanych na paradokumenty.

Zespół Bloober Team rozwija autorską technologię Catharsis 2.0, pozwalającą graczom w trakcie rozgrywki podejmować decyzje o charakterze moralnym. Już na etapie tworzenia scenariuszy studio współpracuje z ośrodkami akademickimi i ekspertami w dziedzinie psychologii, psychiatrii i nauk społecznych.

Obecnie głównymi projektami, nad którymi pracuje spółka, są remake kultowej gry „Silent Hill 2” oraz produkcja oparta o własne IP we współpracy z Private Division o roboczej nazwie „Projekt C”. Z kolei pod koniec zeszłego roku Bloober Team podpisał umowę licencyjno-wydawniczą z amerykańską firmą Skybound (właścicielem m.in. The Walking Dead i Invincible). Premiera wspólnego projektu planowana jest na 2025 r.

Bloober Team S.A. nie jest nowicjuszem na warszawskiej giełdzie – od 2011 roku spółka była notowana na NewConnect, rozbudowując swój potencjał i zdobywając rozpoznawalność oraz zaufanie wśród inwestorów. Z czasem krakowskie studio stało się jednym z największych podmiotów na rynku alternatywnym, a kolejne sukcesy i globalny zasięg skłoniły zarząd firmy do przeniesienia notowań na główny parkiet.

Krakowskie studio jest integralną częścią grupy kapitałowej Bloober Team, w ramach której funkcjonują dodatkowo dwa polskie podmioty zależne (Feardemic sp. z o.o. oraz Played With Fire sp. z o.o.), a także jeden podmiot zależny z siedzibą w Stanach Zjednoczonych (Bloober Team NA).

Link do transmisji: https://youtube.com/live/2oYhjI9F8Xw 

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Source link

Leave a Comment