imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Znamy skład Polaków na zawody Pucharu Świata w Ruce

612n41f2vk5o45brfcq6kk1u19cii3ok.jpg


rener Polskich skoczków Thomas Thurnbichler (po lewej) i jego asystent Mathias Hafele (po prawej)

Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Tomasz Pilch i Aleksander Zniszczoł wystartują 26 i 27 listopada w kolejnych zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce – poinformował PZN.

– Co do czwórki zawodników nie było żadnych wątpliwości. Dawid jest liderem klasyfikacji Pucharu Świata, Piotrek w Wiśle zajął dwukrotnie miejsca w pierwszej dziesiątce, Kamil także w sobotnim konkursie był w top 10. Paweł Wąsek punktował dwukrotnie, więc tu sprawa także jest oczywista – powiedział trener kadry Thomas Thurnbichler, cytowany na stronie Polskiego Związku Narciarskiego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fortuna zachwycony polskimi skoczkami. „Małysz miał rację”

 

Skład uzupełniają Pilch, Zniszczoł i Wolny.

 

– Tomasz Pilch to obiecujący zawodnik, który w Wiśle również zdobył punkty, a podczas zgrupowań przed sezonem pokazywał dobrą dyspozycję. Aleksander Zniszczoł to zawodnik, dzięki któremu mamy zwiększoną kwotę startową. Muszę przyznać, że o ostatnim, siódmym miejscu dyskutowaliśmy długo, ale ostatecznie doszliśmy do wniosku, że na tę chwilę największy potencjał widzimy w Kubie Wolnym – dodał Thurnbichler.

 

– Tym razem nie zabieramy ze sobą dwóch młodych skoczków – Kacpra Juroszka i Jana Habdasa. Skocznia w Ruce jest dużym obiektem, czasem panują tam wyjątkowo trudne warunki do skakania. Dlatego młodzi zawodnicy pierwsze starty na śniegu zaliczą w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Jeśli będą w wystarczająco dobrej dyspozycji, na pewno dostaną swoje szanse w zawodach Pucharu Świata – wyjaśnił.

 

– Podjęliśmy decyzję o wyłonieniu składu na kolejne zawody stosunkowo wcześnie, ale chcemy jak najszybciej zebrać zawodników nominowanych do startu w Finlandii i rozpocząć pracę. Nie chodzi tylko o same treningi, ale też o zgranie zespołu i dobrą komunikację w całym teamie – zakończył austriacki szkoleniowiec.

 

Sezon Pucharu Świata rozpoczął się w miniony weekend w Wiśle, gdzie oba konkursy wygrał Kubacki.

fdz, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment