imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Zmiana ws. mobilizacji w Ukrainie. Wołodymyr Zelenski podpisał ustawę

svhi32r3s3mqwtjuorrhpaj2tunvthx2.jpg


Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę obniżającą wiek poborowy


Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę obniżającą wiek osób podlegających mobilizacji – wynika z informacji opublikowanych na stronie ukraińskiej Rady Najwyższej. Dokument poddano pod głosowanie przez tamtejszy parlament blisko rok temu. Od tego czasu czekał na podpis prezydenta Ukrainy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę obniżającą wiek poboru do wojska z 27 do 25 lat – wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Rady Najwyższej.

Prezydent Ukrainy podpisał ustawę obniżającą wiek poborowy

Odpowiednie zmiany nastąpiły w ustawie “O służbie wojskowej”. Poprzednia wersja wskazywała, że ​​w czasie stanu wojennego na Ukrainie nie można mobilizować mężczyzn w wieku od 18 do 27 lat, którzy nie odbyli służby wojskowej.

 

ZOBACZ: Nowa transza pomocy dla Ukrainy. Niemcy przekażą 180 tys. pocisków

 

Ukraiński parlament zajmował się ustawą 30 maja 2023 roku i przegłosował ją w pierwszym czytaniu. Od tego czasu czekała ona na podpisał prezydenta Ukrainy.

 

W zeszłym roku na konferencji prasowej Zełenski oświadczył, że armia proponuje zmobilizowanie dodatkowych 450 – 500 tys. osób.

 

ZOBACZ: Sukces ukraińskiej armii pod Awdijiwką. Powstrzymali szturm

 

Informacja o podpisie pod ustawą pojawiła się po tym, jak w ostatnich miesiącach liczni eksperci alarmowali, że jedną z przyczyn, z powodu których Ukraina może mieć trudności z odzyskaniem inicjatywy na froncie, są mniejsze zasoby mobilizacyjne w porównaniu z Rosją. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment