imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Zmarnuje się prawie 49,5 mln litrów piwa. To skutek zamknięcia brytyjskich pubów

cd214s9w2i7u4br21prxk3wtzi1y3q1s.jpg


Nawet 87 mln pint, czyli prawie 49,5 mln litrów piwa zmarnuje się w Wielkiej Brytanii w wyniku zamknięcia pubów w czasie pandemii koronawirusa – poinformowała w piątek organizacja branżowa British Beer and Pub Association (BBPA).

Według BBPA oznacza to, że puby straciły 331 milionów funtów dochodu z piwa, które musiały zutylizować, ponieważ nie mogły go sprzedać z powodu lockdownów i innych restrykcji.

 

ZOBACZ: Kupił tylko piwo. Zostawił 3 tys. dolarów napiwku

 

Jak podał serwis BBC News, piwo w beczkach, które nie zostało sprzedane przed upływem terminu przydatności do spożycia, należy zwrócić do browaru i zutylizować. W przypadku piw pasteryzowanych termin przydatności wynosi zwykle około trzech-czterech miesięcy od dostawy do pubu. W przypadku piw niepasteryzowanych okres ten jest krótszy.

 

Według BBPA tylko w czasie pierwszego lockdownu zutylizowano 70 mln pint piwa.

Kiedy puby zostaną otwarte?

“Nasz sektor jest w zawieszeniu” – stwierdziła dyrektor stowarzyszenia Emma McClarkin. “Nie mamy pojęcia ani jasności ze strony rządu, kiedy będziemy mogli ponownie otworzyć” – dodała.

 

Stowarzyszenie wezwało rząd i ministra finansów Rishiego Sunaka do dalszego wspierania sektora w nadchodzących miesiącach, jeśli puby pozostaną zamknięte. Zaapelowało między innymi o przedłużenie obniżki podatku VAT dla sektora hotelarskiego oraz gastronomicznego z 20 proc. na 5 proc. oraz obniżenie akcyzy na piwo po otwarciu pubów.

 

ZOBACZ: Szwecja: 31-letnia kobieta zmarła po wypiciu łyka “piwa”

 

Jak wyjaśniła McClarkin, 1 na każde 3 funty wydane w pubie trafia do urzędu skarbowego z powodu “zbyt wysokiej akcyzy na piwo” – 11 razy wyższej niż w Niemczech czy Hiszpanii. 

ms/ PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment