imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Zaginął polityk lewicy z Sądecczyzny. Poszukiwania wciąż bez efektu

police-5226674_960_720.jpg


Po ubiegłotygodniowym tajemniczym zaginięciu polityka lewicy z Sądecczyzny jego poszukiwania nadal nie dały rezultatu. Policji jednak udało się odnaleźć jego samochód.

Jakub Bocheński, jeden z liderów lewicowych na Sądecczyźnie zaginął w ubiegłym tygodniu we czwartek 22 września. Pochodzący z Nowego Sącza polityk widziany był tego dnia po raz ostatni między godziną 11 a 13 w Krakowie w okolicach hotelu przy ulicy Dąbskiej 5.

Znaleziony samochód

Prowadzący poszukiwania policjanci z tamtejszego komisariatu w godzinach wieczornych we czwartek 29 września znaleźli podczas patrolu porzucony przy jednej z ulic w rejonie Płaszowa grafitowy samochód marki Renault Megane Kombi o numerach rejestracyjnych KNS 0453N, który jak się okazało po sprawdzeniu w bazie danych, należy do zaginionego tydzień wcześniej 30-letniego polityka Jakuba Bocheńskiego. O fakcie tym poinformował w piątek 30 września Piotr Szpiech, rzecznik krakowskiej komendy miejskiej policji. Znaleziony pojazd został następnie zabezpieczony oraz odholowany na parking policyjny, gdzie będzie poddany dokładnym, szczegółowym oględzinom. Jednocześnie rzecznik zaznaczył, że w dalszym ciągu trwają czynności, których celem jest odnalezienie zaginionego.

Ktokolwiek widział…

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że polityk, jeden z liderów lewicy w regionie sądeckim i kandydat na posła w poprzednich wyborach wyszedł z Hotelu Hilton przy ulicy Dąbskiej 5 w Krakowie tydzień temu we czwartek 22 września, po czym udał się w nieznanym i nieustalonym dotąd kierunku. Zgodnie z policyjnym ogłoszeniem o zaginięciu, polityk miał na sobie czarną bluzę z kapturem oraz spodnie dżinsowe. Jest możliwe, że przemieszczał się odnalezionym właśnie samochodem. Samego Bocheńskiego jednak jak dotąd nie udało się znaleźć.

Pierwsze komunikaty o zaginięciu mężczyzny pojawiły się w dniu, gdy widziano go po raz ostatni, czyli w ubiegły czwartek. Od tamtej pory, jak mówią politycy lewicy, wszelkie próby kontaktu z zaginionym pozostają nieskuteczne. Z apelem o pomoc w poszukiwaniach wystąpiła posłanka lewicy Joanna Scheuring-Wielgus, a także europoseł tej formacji Robert Biedroń.

O pomoc w odnalezieniu zaginionego apeluje także jego rodzina i znajomi, dodając, że sprawa jest pilna. Proszą, aby każdy kto ma jakiekolwiek informacje skontaktował się z policją pod nu,merem alarmowym.


Source link

Leave a Comment