imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

XIV Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny | PAP MediaRoom portal.

1_39.jpg


W niedzielę, 28 listopada 2021 r. na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 14. edycja Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego organizowanego przez SHOM (Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych) w Warszawie. Celem akcji jest zbiórka funduszy na rzecz organizacji wspierających osoby najbardziej potrzebujące. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła pierwsza dama RP, Agata Kornhauser-Duda.

Od 2008 roku Międzynarodowy Bazar Charytatywny jest najważniejszą coroczną akcją charytatywną organizowaną przez Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznej SHOM w Warszawie, która zbiera fundusze na pomoc osobom najbardziej potrzebującym, objętych opieką różnych organizacji działających w Polsce. W tym roku udział w kiermaszu weźmie ponad 50 ambasad. Zebrane pieniądze zasilą 25 organizacji charytatywnych.

W 2019 roku dzięki honorowemu patronatowi pierwszej damy RP Agaty Kornhauser-Dudy oraz wielkiemu zaangażowaniu i darowiznom ambasad, hojności sponsorów i ogromnemu wsparciu wolontariuszy, SHOM zebrał ponad 600000 zł, które zostały przekazane 25 organizacjom charytatywnym. W wydarzeniu wzięło udział 4500 osób.

„Cieszymy się, że po kilkunastu trudnych miesiącach obowiązywania dystansu społecznego możemy ponownie zorganizować kiermasz bożonarodzeniowy i pragniemy szerzyć informacje o naszej akcji charytatywnej, aby pomóc osobom mniej zamożnym w całej Polsce. Naszą główną misją jest pozyskiwanie funduszy, które przyniosą korzyści uboższym członkom polskiego społeczeństwa: osobom starszym, dzieciom, kobietom czy rodzinom w potrzebie. Ambasady mają zaszczyt dzielić się swoją kulturą oraz prezentować swoje tradycyjne produkty i kuchnię. Dzięki tej ważnej akcji zbierania funduszy łączymy ogromną różnorodność kultur, które promują harmonię i braterstwo między narodami. Wierzymy, że każdy człowiek ma prawo do miłości, szczęścia, edukacji, opieki, schronienia, jedzenia, lekarstw, ubrania i nadziei. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia, delektowania się jedzeniem i prezentami z całego świata i sprawienia, aby ten charytatywny Międzynarodowy Kiermasz Bożonarodzeniowy odniósł ogromny sukces” – Nadine Schmit-Konsbruck, prezes SHOM, małżonka ambasadora Luksemburga.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O WYDARZENIU

WYDARZENIE: XIV Międzynarodowy Bazar Charytatywny

Oficjalne otwarcie wydarzenia z udziałem pierwszej damy RP godz. 11:00

MIEJSCE: Stadion PGE Narodowy, (Pokój Business Club, poziom 0)

TERMIN: niedziela, 28 listopada 2021; 10:00 do 18:00

INFORMACJA DLA DZIENNIKARZY

Wymagana jest akredytacja: www.media.pgenarodowy.pl/akredytacje.

Wnioski są przyjmowane do 24.11.2021 do godz. 12:00.

Źródło informacji: SHOM


Source link

Leave a Comment