imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wykryto nowy wariant koronawirusa. “Nie chcę straszyć ludzi”

hu6uv1fpc81qa3192zi1thk2t4aysskc.jpg


O zakażeniu 24 osób nowym wariantem SARS-CoV-2 powiadomiła francuska gazeta “Le Telegramme”.

We Francji w jednej ze szkół w regionie administracyjnym Bretania na północnym-zachodzie kraju wykryto nowy wariant koronawirusa – poinformowała w sobotę gazeta “the Jerusalem Post”. “Nie chcę straszyć ludzi. Na razie mamy tylko trochę przypadków” – komentował prof. Cyrille Cohen.

O zakażeniu 24 osób nowym wariantem SARS-CoV-2, znanym pod nazwą B.1.X, lub B.1.640, powiadomiła francuska gazeta “Le Telegramme”. W ubiegłym miesiącu, gdy w jednej ze szkół rozpoznano infekcję nowym szczepem, władze zmuszone były do zamknięcia połowy klas – informowano.

 

ZOBACZ: La Palma. Pierwsza ofiara śmiertelna wulkanu Cumbre Vieja

 

Francuska Regionalna Agencja Zdrowia przekazała, że od 26 października nie zanotowano żadnego przypadku nowego wariantu SARS-CoV-2, niemniej instytucja zaznacza, że wciąż sytuację monitoruje.

Delta dominuje 

Niedużą liczbę infekcji nowym szczepem rejestrowano też w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Włoszech, jednak zakażenia Deltą wciąż pozostają dominujące – podała gazeta “JP”.

 

“Ten wariant pokazuje, że jeżeli pozostawisz jakąś cześć światowej populacji bez dostępu do szczepionek (przeciw Covid-19), to wirus będzie się dalej powielał i tworzył nowe warianty” – komentował prof. Cyrille Cohen z Uniwersytetu Bar Ilan w Tel Awiwie.

 

“Nie chcę straszyć ludzi. Na razie mamy tylko trochę przypadków B.1.640, na których może się skończyć i być może za kilka miesięcy wszyscy o tym wariancie zapomnimy” – skonkludował profesor.

sgo/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment