imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Wpływ 5G i promieniowania EMF na twoje zdrowie – Wolna Polska – Wiadomości

a-11.jpg


EMF dowiedz się jak się chronić

Teraz musimy się zmierzyć z większym zagrożeniem dla zdrowia niż papierosy… Są to EMFy – promieniowanie emitowane przez komórki, rutery Wi-Fi i urządzenia Bluetooth, by wymienić tylko kilka z nich.

Nawet jeśli wielu lekarzy, polityków i Big Wireless firm dalej twierdzą, że EMFy są bezpieczne, wczesne oznaki ostrzegające nie mogłyby być wyraźniejsze…

5 naukowych faktów pokazujących, że EMFy NIE są bezpieczne:

1.      Wielu czołowych badaczy EMF mówi, że powinno się je zaliczyć do „Klasy 1” zdecydowanych czynników rakotwórczych (jak palenie i azbest) (1)

2.      Najlepsi lekarze medycyny funkcjonalnej na świecie, jak dr n. med. Dietrich Klinghardt, zaobserwowali, że EMFy są główną przyczyną „tajemniczych” objawów jak np. bezsenność, zmęczenie, depresja i problemy trawienne (2)

3.      Nowe technologie jak sieci „5G” (piąta generacja) rozwijają się z błyskawiczną prędkością, podczas gdy ZERO badań biologicznych wykazuje ich bezpieczeństwo (3)

4.      Standardów „bezpieczeństwa” EMF nie aktualizowano od 1996, (4) i opierają się one na krótkoterminowym narażeniu na JEDNO urządzenie

5.      Mózgi dzieci są szczególnie narażone na ryzyko, gdyż ich głowa wchłania 2 x więcej promieniowania niż dorosłych. (5)  Niezależnie od tego, badanie z 2014 wykazało, że do 75% 4-letnich dzieci posiada komórkę. (6)

Możesz przestać palić… a co z wtórnym zanieczyszczeniem EMF?

Za każdym razem kiedy przeskakujemy z jednej generacji technologii bezprzewodowej na drugą, narażanie na EMF rośnie wykładniczo.

2G (1996)

 17,000 anten (USA) [7]

3G (2006)

195,613 anten (USA) [8]

4G (2016)

210,000+ anten (USA) [9]

5G (2019 +)

13,000,000+ anten do 2025 (USA) [10]

Czołowy naukowiec potwierdza nasze najgorsze obawy:

„Instalowanie 5G to absolutne szaleństwo” [11]

Tylko kilka tygodni przed opublikowaniem tego raportu, miasta Bruksela p12] i Genewa [13] postanowiły zatrzymać instalowanie najnowszej technologii 5G do czasu przeprowadzenia dalszych badań.

Dlaczego? W ostatnim liście wysłanym do urzędników UE, dr Martin Pall z Washington State University wyjaśnił, że instaluje się 5G bez żadnego badania naukowego wykazującego jej bezpieczeństwo dla ludzi, zwierząt i przyrody. [14]

To jest równoznaczne z wypuszczeniem na rynek nowego leku bez żadnego badania jego bezpieczeństwa i skuteczności.

Dr Pall nie jest w tym osamotniony. Setki niezależnych badaczy (15) i dziesiątki tysięcy zaniepokojonych osób na świecie też biją na alarm. (160

Żeby pogorszyć sytuację, 5G będzie też wymagać instalacji dziesiątków milionów nowych „mało-komórkowych” anten tylko w USA – mówimy o antenach co ok. 3-12 domów na terenach mieszkalnych, i na każdym bloku w mieście.

Dr Pall mówi poważnie: „Stawianie dziesiątków milionów anten 5G bez ani jednego badania biologicznego musi być najgłupszym pomysłem jaki ktoś miałby w historii świata”.

Najbardziej niepokojącą rzeczą o 5G jest to, że nic nie wiemy JAK on wpłynie na nasze zdrowie!

Biorąc pod uwagę to, że tysiące badań już wykazały iż technologie 2G–4G wiążą się z bezsennością, zmęczeniem, przyćmieniem mózgu, a nawet rakiem… po prostu nie ma sensu zwiększania zanieczyszczania EMF na które wszyscy jesteśmy narażani.

Dobra wiadomość:

Dramatyczne zmniejszenie narażenia EMF jest stosunkowo proste.

Przyjrzenie się ilości promieniowania EMF, na które jesteśmy narażani, może być przytłaczające. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją sposoby zmniejszenia narażenia o 90%, a nawet odwrócenia wielu jego negatywnych skutków. Wszystko sprowadza się do 3 prostych kroków:

#1: Naucz się rozpoznawać objawy

Nie możesz spać? Czujesz się bardziej zmęczony niż powinieneś? Przyćmiony, ból głowy, niepokój lub depresja?

Bardzo wiarygodne agencje medyczne takie jak Austriackie Medical Association (ÖAK) (17) wykryły, że to są objawy wskazujące na nadmierne narażenie na EMFy.

Przyczyną tego, że większość ludzi i profesjonalistów pomija te powiązane z EMF objawy jest to, że bardzo się różnią od człowieka do człowieka.

Np. choć sam możesz mieć ból głowy kiedy rozmawiasz przez telefon, twoja małżonka może doświadczać większy stres i niepokój.

Jak niektóre osoby są alergiczne na konkretne produkty, dr Magda Havas z Trent University w Ontario wyjaśnia, że niektórzy reagują na konkretne źródła EMF takie jak komórki, rutery Wi-Fi, albo „sprytne” liczniki. (19)

10 najbardziej powszechnych objawów wiązanych z EMF (18)

 

1.      Zmęczenie/osłabienie

 

6. Utrata pamięci
2.      Zaburzenia snu/bezsenność

 

7. Zaburzenia wzroku/wrażliwość na światło
3.      Ból głowy/ migreny

 

8. Problemy skórne
4.      Przyćmienie mózgu/trudności z koncentracją

 

9.  Palpitacje serca
5.      Depresja lub niepokój

 

10. Zawroty głowy

CO MOŻESZ ZROBIĆ:

Zacznij zwracać uwagę na samopoczucie w różnych środowiskach: w domu, w pracy, w metrze czy na wyjeździe/urlopie.

Spróbuj się dowiedzieć, czy niektóre źródła EMF (komórki, rutery itd.) wydają się wywoływać albo pogarszać twoje objawy i staraj się trzymać z daleka od tych źródeł, skróć czas narażania, a jeszcze lepiej – wyłącz je w ogóle.

#2: Poznaj podstawowe fakty naukowe – jak EMF wpływa na każdą twoją komórkę organizmu

Czy jesteś lekarzem czy tylko chcesz chronić siebie i rodziny przed EMF, ważna jest wiedza jak EMF wpływa na każdą z twoich komórek.

Bardzo niedawno naukowcy odkryli, że EMF z komórek, ruterów Wi-Fi i wież aktywują niezliczone mikroskopijne czujniki znajdujące się na powierzchni każdej komórki.

Oto jak to działa.

Kiedy te „czujniki napięcia” narażone są na obce sygnały EMF, twoje komórki zostają oszukane tak, żeby zezwoliły na przepływ dużych ilości wapnia do środka…

EMF zwiększa produkcję wolnych rodników

Zwykle wapń jest dobrym minerałem – ale w nadmiarze w komórkach to jak polewanie benzyny na ogień, i wywołuje mnóstwo negatywnych skutków zdrowotnych.

Mówiąc prostym językiem, EMFy są dodatkowym stresem dla każdej komórki w organizmie – czy odczuwasz powiązane z EMF objawy czy nie.

Tak jak prawdopodobnie wybierzesz zdrową żywność, tak wolną od pestycydów jak możliwe… chęć minimalizacji narażania na EMF jest dobrym krokiem ku zdrowiu.

Chcesz więcej nauki? W przełomowej pracy z 2013, (20) dr Martin Pall wykazał, że skrajnie niskie poziomy EMF mogą aktywować bramki napięciowe kanałów wapniowych, prowadząc do 14 wyraźnych skutków biologicznych, takich jak stres oksydacyjny, pękanie DNA, wyczerpanie melatoniny, bezpłodność i rak.

#3: Podejmij się wyzwania: 5-dni z komórką w „trybie samolotowym”

 

Możesz być przytłoczony lub zagubiony tym od czego powinieneś zacząć, jeśli chodzi o zmniejszenie narażenia na EMF, uważając, że nie ma wokół ciebie tak wielu źródeł – łącznie z wieżami nad którymi nie masz żadnej kontroli.

 

Rzeczywistość jest taka, że najgorszymi źródłami EMF są te najbliżej twojego ciała, więc zacznij od własnej komórki, a poczujesz niezliczone korzyści z minimalizacji narażenia na EMF.

 

Kiedy klikniesz „tryb samolotowy” / “Airplane Mode” na iPhone czy iPad, tak to powinno wyglądać à

 

Oto jak to działa:

Przez następne 5 dni zrób te 3 proste rzeczy z komórką:

1.      Włącz ‚tryb samolotowy” kiedy ją nosisz.

2.      Włącz „tryb samolotowy” na noc, albo trzymaj ją poza sypialnią.

3.      Zawsze trzymaj ją w odległości 30 cm od siebie kiedy jej używasz, „głośnika” albo słuchawek.

Tak postępuj przez 5 dni, i zwracaj uwagę na samopoczucie. Lepiej śpisz? Czy czujesz się mniej zmęczony pod koniec dnia? Czy jesteś mniej zestresowany i zaniepokojony? Napisz o tym: [email protected] – zapraszam!

Ważna uwaga: Dla wyjątkowo wrażliwych osób, to wyzwanie będzie krokiem w dobrym kierunku, ale prawdopodobnie nie wystarczy żeby złagodzić objawy. W tych przypadkach zalecana jest ocena działania EMF w domu i w pracy przez konsultanta Geovital (22), albo Building Biologist (23).

Co dalej?

Jest wiele innych sposobów na zminimalizowanie narażenia EMF i ryzyka wiązanego z nowoczesną technologią. Za kilka dni podam więcej sposobów, które na pewno ci się spodobają.

Nick

HOW 5G & EMF RADIATION IMPACT YOUR HEALTH

tłumaczenie: Ola Gordon

 

5GEMF


Source link

Leave a Comment