imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

WOŚP 2022. Do kiedy aukcje i licytacje na Allegro? Ile zebrano?

000EEHAGDXMAL756-C411.jpg


Zorganizowany pod hasłem “Przejrzyj na oczy” 30. finał WOŚP 2022 zakończył się nowym rekordem. Zebrano 136 282 325 zł, czyli o 9 mln więcej, niż w ubiegłym roku.

Są to jednak jedynie wstępne, szacunkowe wyniki. Wciąż trwają licytacje WOŚP, a ostateczna kwota, jaką udało się zebrać w tym roku zostanie podana na początku kwietnia 2022.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych, 30 stycznia na ulicach całej Polski pojawiło się 120 000 wolontariuszy WOŚP, zrzeszonych w 1700 sztabach. Tym razem pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wszystko wskazuje na to, że kolejny rok z rzędu uda się zdobyć rekordowo wysoką kwotę.

Wiele zależy od osób biorących udział w trwających wciąż aukcjach Allegro WOŚP. Cieszą się one dużą popularnością, a wiele z wystawionych na nich przedmiotów i usług zyskuje zawrotne ceny. 

Jak podaje serwis Allegro, licytacje zamieszczone w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogą trwać maksymalnie do ostatniego dnia zbiórki, czyli do 14 lutego. Na wzięcie udziału w aukcjach pozostały więc jeszcze całe 2 tygodnie.

Obecnie największą popularnością cieszą się aukcje znanych celebrytów, sportowców, polityków i aktorów. Rekordową sumę zyskał już np. komplet kanap pochodzących z programu Kuby Wojewódzkiego. Ich aktualna cena to 100 199 zł.  Aukcja potrwa do 14 lutego 2022 r.

Bardzo duże zainteresowanie licytujących wzbudziła również aukcja Marcina Gortata. Koszykarz oferuje tygodniowy pobyt dla dwóch osób w swoim domu na Florydzie wraz z przelotem oraz możliwość zjedzenia kolacji ze sportowcem i obejrzenia meczu NBA z pierwszego rzędu. Aktualna cena to 100 099 zł. Ta licytacja WOŚP potrwa jedynie do 1 lutego 2022 r.

Kolejną bardzo popularną aukcją WOŚP jest ta utworzona przez Roberta Lewandowskiego. Jego korki zyskały już cenę 39 500 zł. Chętni muszą się jednak pospieszyć, ponieważ licytacja trwa tylko do 1 lutego.

Również żona piłkarza – Anna Lewandowska – postanowiła wesprzeć tegoroczny finał WOŚP. Znana influencerka zaproponowała udział w obozie sportowym CAMP BY ANN, odbywający się w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki DOJO Stara Wieś. Jego aktualna cena to 33 800 zł. Aukcja zakończy się 3 lutego.

Do 6 lutego trwa natomiast licytacja dla WOŚP Marcina Dorocińskiego. Zwycięzca będzie mógł rozegrać z aktorem partię szachów. Otrzyma również oryginalny scenariusz filmu “Gambit Królowej”, w którym Dorociński wcielił się w arcymistrza szachowego Vasyli Borgova. Aktualna cena to 25 950 zł.

Aukcje WOŚP to nie lada gratka dla miłośników sportu – można na nich znaleźć wiele ciekawych przedmiotów, pochodzących od znanych i cenionych sportowców. Iga Świątek przekazała piłkę tenisową ze swoim podpisem. Aktualnie jest ona warta 2 600 zł. Licytacja kończy się 1 lutego 2022 r. 

31 stycznia zakończyła się natomiast aukcja byłego premiera Donalda Tuska. Elektryczna hulajnoga z jego podpisem została wylicytowana za 100 000 zł. 

Wszystkie przedmioty, które biorą udział w licytacjach WOŚP, zasilą konto fundacji WOŚP i zostaną przeznaczone na zakup sprzętu okulistycznego oraz diagnostykę dzieci z wadami wzroku. 

Zobacz również:


Source link

Leave a Comment