imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wojna w Ukrainie. Rosjanie ostrzelali elektrownię atomową. Wołodymyr Zełenski opublikował nagranie

wau3z1bhunkg82rfwkd4xbeku7jos33b.png


Minionej nocy rosyjska armia ostrzelała Południowoukraińską Elektrownię Atomową. W wyniku zdarzenia nastąpiła krótka przerwa w dostawie prądu. Żaden z pracowników nie ucierpiał. Nagranie z ostrzału opublikował w sieci m.in. prezydent Ukrainy. “Rosja zagraża całemu światu. Musimy ją powstrzymać, zanim będzie za późno” – napisał pod wideo Wołodymyr Zełenski.

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do ostrzelania Południowoukraińskiej Elektrowni Atomowej zlokalizowanej w obwodzie mikołajowskim. O działaniach rosyjskich żołnierzy poinformował w mediach społecznościowych koncern Enerhoatom, operator ukraińskich elektrowni jądrowych. W komunikacie przekazano, że w następstwie ostrzału rakietowego odłączone zostały trzy linie energetyczne.

 

“Wszystkie trzy reaktory Południowoukraińskiej Elektrowni Atomowej działają w zwykłym trybie. Nikt z pracowników siłowni nie ucierpiał” – przekazał koncern Enerhoatom na Telegramie.

Rosjanie ostrzelali ukraińską elektrownię. Jest nagranie

W sieci pojawiło się wideo z ostrzału elektrowni. Film opublikował m.in. wspomniany koncern, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oraz białoruski niezależny portal informacyjny NEXTA.

 

W nocy rakieta przeleciała 300 metrów od Południowoukraińskiej Elektrowni Atomowej. W wyniku ostrzału nastąpiła krótkotrwała przerwa w dostawie prądu. Uszkodzone zostały okna w budynkach. Rosja zagraża całemu światu. Musimy ją powstrzymać, zanim będzie za późno” – napisał na Telegramie ukraiński przywódca.

 

Przypomnijmy, że wcześniej Ukraina oskarżała wojska rosyjskie o ostrzeliwanie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, największej siłowni atomowej w Ukrainie, okupowanej obecnie przez Rosjan. W ramach środków bezpieczeństwa, wyłączono tam ostatni działający reaktor.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. W Iziumie ekshumowane są kolejne ciała. “U cywila zaobserwowano ślady duszenia”

 

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) w przyjętej niedawno rezolucji wezwała Rosję do “bezzwłocznego zaprzestania wszystkich działań w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej i przeciwko niej, jak i wobec każdego innego obiektu nuklearnego na Ukrainie”.

mms/ml/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment