imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Włochy. Ksiądz niósł czekoladowe jajo. Nagle upadł na oczach wiernych

m9f8g6peq889yxp52jk4621wd4r2kbif.jpg


Duchowny, niosąc w rękach wielkie czekoladowe jajko, potknął się i z hukiem runął na ziemię

Media społecznościowe obiegło nagranie z włoskim księdzem w roli głównej. Duchowny, niosąc w rękach wielkie czekoladowe jajko, potknął się i z hukiem runął na ziemię tuż przed ołtarzem. – Jajem chciałem podzielić się z obecnymi na mszy, ale doszło do wypadku – opisał ksiądz.

Do zdarzenia doszło w Wielką Sobotę w kościele w miejscowości Vallecrosia w regionie Liguria na północy Włoch.

Ksiądz potknął się o sutannę. Upadł w kościele

Na nagraniu, które zostało już odtworzone na TikToku ponad 25 mln razy, widzimy księdza idącego po schodkach przy ołtarzu. Niesie on w rękach olbrzymie czekoladowe jajko zapakowane w czerwony papier. 

 

ZOBACZ: Mońki. Ksiądz poświęcił maybacha. Nagranie hitem sieci

 

W pewnym momencie duchowny prawdopodobnie potknął się o swoją sutannę i z hukiem runął na ziemię.

 

 

Portal sanremonews.it poinformował, że księdzem widocznym na nagraniu jest proboszcz miejscowej parafii św. Rocha, Rito Alvarez. Duchowny planował podzielić się tradycyjnym, ważącym 10 kilogramów, wielkanocnym jajem z czekolady z wiernymi.

Wielkie jaja z czekolady to element włoskiej tradycji

– Potknąłem się i upadłem z gigantycznym czekoladowym jajkiem, które stało na ołtarzu podczas Wielkiego Tygodnia. Jak co roku, po uroczystej Wigilii Paschalnej, chciałem podzielić się nim z ludźmi obecnymi na mszy, ale doszło do wypadku – powiedział proboszcz. 

 

ZOBACZ: Mońki. Ksiądz poświęcił maybacha. Nagranie hitem sieci

 

Chociaż na filmie nie widać, aby wierni pospieszyli księdzu z pomocą, ten zapewnia, że było inaczej. – Kilka osób od razu zapytało mnie, czy wszystko w porządku. Na szczęście nic mi się nie stało – wyjaśnił proboszcz. 

 

Obdarowywanie się czekoladowymi jajkami, które mogą ważyć nawet kilka kilogramów, to wielkanocna tradycja we Włoszech. Jest popularna wśród dzieci, jak i dorosłych.

dk/wka/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment