imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Władimir Putin zagroził Ukraińcom. Zapowiedział więcej ataków

nqfz8xcmn83fjgja5ikxvdzzhjohmq3j.jpgPrezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział, że w odwecie za uderzenia rakietowe na rosyjskie miasto Biełgorod, będzie więcej uderzeń w ukraińskie cele. W ostrzale zginęło 21 osób, a ponad setka została rannych.

Władimir Putin ogłosił podczas spotkania z żołnierzami w szpitalu wojskowym w Moskwie, że ukraińskie ataki, które nastąpiły w czasie zintensyfikowanych rosyjskich nalotów na ukraińskie miasta, “nie pozostaną bezkarnie”.

 

ZOBACZ: Melitopol. Funkcjonariusze FSB otruci arszenikiem i trutką na szczury. Trzech zmarło

 

Polityk zapowiedział, że Rosja będzie nadal uderzać w “czułe” cele militarne w Ukrainie. Stwierdził także, że bieg wojny w Ukrainie zmienia się na korzyść Rosji i Moskwa ma nadzieję zakończyć ją na swoich warunkach.

Noworoczne przemówienie Putina. Wychwalał rosyjskich żołnierzy

Władimir Putin w swoim noworocznym przemówieniu tylko pobieżnie wspomniał o wojnie w Ukrainie, chwaląc swoich żołnierzy jako “bohaterów” i podkreślając jedność i wspólną determinację.

 

– Do wszystkich, którzy są na posterunku bojowym, na froncie walki o prawdę i sprawiedliwość: jesteście naszymi bohaterami, nasze serca są z wami. Jesteśmy dumni z was, podziwiamy waszą odwagę – mówił rosyjski prezydent.

 

ZOBACZ: Ukraiński ruch oporu wysadził samochód z oficerami FSB na pokładzie

 

Jak dodał, “wielokrotnie udowodniliśmy, że potrafimy rozwiązywać najtrudniejsze problemy i nigdy się nie wycofamy, ponieważ nie ma siły, która mogłaby nas podzielić”. 

 

Putin nie wspomniał jednak o rosyjskich ofiarach wojny. Przypomnijmy, że w sobotę Kijów dokonał ataków dronami na liczne cele wojskowe w kilku obwodach Rosji. Z danych Służby Bezpieczeństwa Ukrainy wynika, że w operacji użyto około 70 bezzałogowców różnego typu.

Ukraiński ostrzał Biełgorodu. Wśród ofiar dzieci

Jednym z celów ukraińskich dronów było położone 40 km od granicy miasto Biełgorod. O pierwszych stratach poinformowano w sobotę rano. Agencja AFP podała, że zginęło 21 osób, a 111 zostało rannych.

 

Gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow przekazał BBC, że wśród zabitych jest troje dzieci

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment