imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Walentynki 2022: Gotowe życzenia walentynkowe, krótkie, śmieszne, najlepsze wierszyki

000EI8MI1JNOF4B7-C429.jpg


Życzenia walentynkowe składa się głównie po to, by sprawić bliskiej osobie przyjemność. Nie oznacza to jednak, że zawsze muszą być one bardzo romantyczne. Oczywiście, jeśli szukasz życzeń na walentynki dla dziewczyny lub życzeń walentynkowych dla chłopaka, którzy są bliscy twojemu sercu, możesz pokusić się o bardziej wzruszające teksty. 

Jeśli jednak w Walentynki 2022 planujesz złożyć życzenia walentynkowe dzieciom, rodzicom albo przyjaciołom, powinieneś postawić raczej na krótkie i zabawne wierszyki o lekkiej tematyce. Takie życzenia na Walentynki na pewno sprawią przyjemność osobom, które są dla ciebie ważne. Oto lista najlepszych życzeń walentynkowych, które śmiało możesz złożyć najbliższym w Święto Zakochanych osobiście na Messengerze. 

Jeżeli żadne z poniższych życzeń walentynkowych dla dzieci, życzeń walentynkowych dla rodziców ani życzeń walentynkowych dla przyjaciół nie przypadną ci do gustu, koniecznie sprawdź nasz artykuł z pierwszą częścią życzeń na Walentynki, gdzie znajdziesz przede wszystkim propozycje życzeń walentynkowych dla ukochanej osoby. 

Walentynki, które obchodzimy 14 lutego większości z nas kojarzą się z serduszkami, czerwonymi balonami i pluszowymi misiami, które w Święto Zakochanych masowo atakują nas z witryn sklepowych. Dziś jest to dzień, w którym spędzamy czas z chłopakiem lub dziewczyną, obdarowujemy ukochaną osobę prezentem i składamy jej życzenia walentynkowe.

Dawniej jednak Walentynki obchodzono zupełnie inaczej. Nie wszyscy wiedzą, że święto dziś kojarzone przede wszystkim ze świętym Walentym, nawiązuje do rzymskiego święta płodności Luperkalii, które odbywały się 15 lutego. Ten dzień młodzi ludzie spędzali wówczas głównie na wspólnych zabawach. Niekiedy dość kontrowersyjnych.

Papież Galazjusz zakazał świętowania Luperkalii w 496 roku, jednak w wielu miejscach rzymskie obrzędy praktykowano jeszcze przez dłuższy czas. Wraz ze wzrostem popularności chrześcijaństwa w Europie Święto Zakochanych zaczęło być postrzegane jako dzień świętego Walentego. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule o historii Walentynek.

Walentynki 2022 to nie tylko Święto Zakochanych. Ludzie mają różne podejście do tego dnia, więc 14 lutego śmiało można złożyć również życzenia swoim dzieciom. Maluchy na pewno ucieszą się, słysząc, jak bardzo rodzice je kochają. Oto nasze propozycje życzeń walentynkowych dla dzieci i młodzieży.

 • Weź serduszko, czekoladkę

  I lizaka na dokładkę.

  Niczym dziś nie przejmuj się, 

  Walentynek nadszedł dzień. 

 • Sto serduszek wokół nas. 

  Dziś miłości piękny czas. 

  I to właśnie z tej przyczyny

  Ślę życzenia dla rodziny! 

 • Mój maluszku ukochany, 

  Walentynką jesteś mamy. 

  Tata Ciebie kocha też, 

  Ale o tym dobrze wiesz!

Życzenia na Walentynki warto złożyć również rodzicom. Niezależnie od tego, ile masz lat, możesz to zrobić, aby pokazać im, że są dla ciebie wyjątkowo ważni. Najlepsze życzenia walentynkowe wcale nie muszą zawierać rymów. Ważne, by napisać je od serca. Oto nasze propozycje życzeń walentynkowych dla rodziców.

 • Moi najdrożsi rodzice w Walentynki chcę życzyć wam jeszcze więcej miłości. 

  Byście kochali się przez długie lata, a wasze uczucie nigdy nie wygasło. 

  Dużo szczęścia i zdrowia.

  Samych radosnych chwil. 

 • Takiej pięknej duszy jak ty mamo nie ma żadna inna kobieta

  Takiej radości w sobie jak ty tato nie ma żaden inny mężczyzna. 

  Pamiętajcie o tym i kochajcie się zawsze. 

  Trwajcie w szczęściu i zarażajcie innych miłością

  Każdego dnia coraz bardziej. 

 • 14 luty to Święto Zakochanych, więc miłość widać wszędzie wokół. 

  Życzę wam kochani rodzice, by wasze szczęście było widać na każdym kroku. 

  Nie tylko dziś, lecz każdego dnia w ciągu roku! 

Życzenia walentynkowe koniecznie złóż również swoim przyjaciołom. Niech wiedzą, że o nich pamiętasz. Gdy zobaczą taką wiadomość na Messengerze na pewno się ucieszą i poprawi im się humor, jeśli będą to zabawne wierszyki. 

Życzenia na Walentynki to absolutny must have, jeśli wśród twoich znajomych jest mężczyzna lub kobieta, w której skrycie się podkochujesz. Być może warto wyjawić w końcu swoje uczucia? Oto nasze propozycje życzeń walentynkowych dla przyjaciół

 • Walentynek mam już dość. 

  W moim sercu mieszka ktoś. 

  Kocham go od lat skrycie, 

  Dużo bardziej niż myślicie. 

  Chcę by on też mnie polubił, 

  Może nawet kiedyś poślubił. 

  Teraz wyznać mu to chcę, 

  Więc wiadomość słodką ślę. 

 • Walentynki mój kolego

  Wypadają czternastego.

  Więc spotkajmy wtedy się,

  Aby razem uczcić je.

  Będzie miło i zabawnie.

  Buteleczka winka wpadnie.

 • Walentynki dzisiaj mamy, 

  Więc zapytam Cię o plany. 

  Chcę, by czuło serce Twe, 

  Że naprawdę lubię Cię! 

Czytaj również:

Życzenia na Walentynki 2022 [część 1]. Życzenia walentynkowe dla dziewczyny i chłopaka

Walentynki 2022: 21 najlepszych prezentów na Walentynki dla chłopaka 

Walentynki: Historia, zwyczaje, od kiedy w Polsce 

Walentynki 2022: 5 pomysłów na nietypowe Walentynki

Zobacz także:


Source link

Leave a Comment