imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

W Zhuzhou rozpoczął się 2. Międzynarodowy Szczyt poświęcony aplikacjom BDS

1_122.jpg


ZHUZHOU, Chiny, 27 października 2023 /PRNewswire/ — W dniach 26-28 października w Zhuzhou odbywa się 2. Międzynarodowy Szczyt poświęcony aplikacjom BDS.

Szczyt ten, zorganizowany pod hasłem „Wspólny świat, wspólne BDS”, ma na celu ustanowienie stałego, międzynarodowego szczytu promującego „marketyzację, uprzemysłowienie i umiędzynarodowienie”. W programie szczytu przewidziano ceremonię otwarcia, cztery fora tematyczne poświęcone odpowiednio: industrializacji aplikacji BDS, innowacjom technologicznym w zakresie aplikacji BDS, internacjonalizacji aplikacji BDS (w ramach Inicjatywy Pasa i Drogi) oraz ochronie prawnej aplikacji BDS, a także 7 działań wspierających, w tym forum pod nazwą „Aplikacje BDS” dotyczące przedsiębiorczości osób powracających, forum technologii chipów w ramach aplikacji BDS oraz targi współpracy pod hasłem „Aplikacje BDS”. Jak podaje Departament Reklamy Miasta Zhuzhou, ponad 60 wiodących ekspertów i naukowców w dziedzinie BDS z kraju i zagranicy będzie dyskutować i dzielić się swoimi poglądami na temat międzynarodowej współpracy w obszarze BDS, aplikacji branżowych BDS, integracji branży BDS i badań nad technologią chipów BDS.

Hunan jest ważnym ośrodkiem technologii BDS i modelowym obszarem jej innowacyjnych zastosowań. Wykorzystując unikalne zalety rozwoju branży BDS, na terenie Hunan stworzono cały łańcuch przemysłowy obejmujący część kosmiczną, obiekty naziemne i bazę użytkowników.

W tym roku przypada 10. rocznica uruchomienia chińskiej Inicjatywy Pasa i Drogi. W ciągu ostatnich dziesięciu lat branża BDS rozwijała się wraz z postępem w realizacji inicjatywy, promując i wdrażając BDS w krajach położonych wzdłuż Pasa i Drogi, jak również w innych regionach świata. Produkty oparte na BDS, takie jak potwierdzanie własności gruntów, rolnictwo precyzyjne i inteligentne porty, zostały z powodzeniem zastosowane w regionie Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), Azji Południowej, Azji Zachodniej, Europie Wschodniej, Afryce i reszcie świata, wspierając lokalny rozwój społeczno-gospodarczy.

Linki do załączonych zdjęć:

Link: https://iop.asianetnews.net/view-attachment?attach-id=442861 

Zdjęcie: https://mma.prnewswire.com/media/2259285/Summit.jpg 

Źródło: The Publicity Department of Zhuzhou City

Źródło informacji: PR Newswire


Source link

Leave a Comment