imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

USA. Zwrot w sprawie śmierci Tupaca. Media:Policja zatrzymała podejrzewanego o udział w strzelaninie

5x9bcp5rrvfngk2ns84d5phyred2ki65.jpg


Policja w Las Vegas aresztowała mężczyznę podejrzanego o udział w strzelaninie, w której 27 lat temu zginął legendarny raper Tupac Shakur – podała w piątek agencja Associated Press, powołując się na swoje źródła.

Duane “Keffe D” Davis został aresztowany w piątek wczesnym rankiem. Nie jest znany dokładny zarzut, który usłyszy mężczyzna, ale według informacji AP akt oskarżenia ma zostać przedstawiony jeszcze dziś. 

 

Do aresztowania doszło ponad dwa miesiące po nalocie policji z Las Vegas na dom żony Duane’a “Keffe D” Davisa. Służby miały tam szukać przedmiotów “związanych z zabójstwem Tupaca Shakura”.

Śmierć Tupaca

Tupac Shakur został ranny w strzelaninie 7 września 1996 r. Strzały padły o 23:15 z auta, które zatrzymało się obok samochodu, w którym siedział. Zmarł w szpitalu sześć dni później. Miał 25 lat.

 

ZOBACZ: USA: Amerykański raper Big Pokey zmarł po upadku na scenie

 

Jak podaje AP, Davis przyznał m.in. w swoim obszernym pamiętniku “Compton Street Legend” z 2019 r., że jechał Cadillakiem, z którego padły zabójcze strzały.

 

Shakur był wielokrotnie nagradzanym raperem, aktywistą i aktorem, który sprzedał ponad 75 milionów płyt na całym świecie.

AP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment