imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

USA. Niedźwiedź odwiedził sklep na Alasce

7ixod9ytnns9q4w4z8t8kov3416eefbv.jpg


Policja udostępniła film z interwencji w sklepie, po którym spacerował niedźwiadek

Klienci sklepu spożywczego w Petersburgu na Alasce przeżyli szok, gdy pomiędzy półkami zobaczyli przechadzającego się niedźwiedzia. Choć zwierzę było małe i nie zachowywało się agresywnie, konieczna była interwencja służb. Niedźwiadek został złapany i uśpiony, gdyż, jak twierdzi policja stanu Alaska, nie przetrwałby zimy. W sieci udostępniono nagranie z interwencji.

Na Alasce żyje około 100 tysięcy niedźwiedzi czarnych. We wtorek jeden z nich “odwiedził” sklep spożywczy w mieście Petersburg. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji stanowej, którzy złapali zwierzę.

Niedźwiedź w sklepie spożywczym

Służby udostępniły nagranie, na którym widać jak mały niedźwiadek spaceruje między półkami z warzywami i owocami, a dwóch policjantów próbuje go złapać. Ostatecznie udaje im się otoczyć i schwytać zwierzę, które następnie wynoszą ze sklepu i wrzucają na tył radiowozu.

 

Niedźwiedź został uśpiony

Złapany niedźwiedź został poddany eutanazji. Według policji stanowej Alaski nie przetrwałby zimy.

“Niedźwiedź był mały i wychudzony jak na tę porę roku. Nie miał żadnej miary tłuszczu, która utrzymałaby go przez zimę” – przekazał w rozmowie z USA Today rzecznik prasowy policji Justin Freeman.

 

ZOBACZ: Trójnogi niedźwiedź zagląda mieszkańcom Florydy do lodówek

Według funkcjonariusza niedźwiadek prawdopodobnie został porzucony przez matkę i sam nie był w stanie zdobyć wystarczająco pożywienia. Dodał również, że miś mogłoby nie wytrzymać stresu związanego z transportem do sanktuarium dla dzikich zwierząt, a w żadnym z lokalnych ośrodków nie było dla niego miejsca.

Niedźwiedzie na Alasce

Niedźwiedź czarny to najmniejszy i najliczniejszy gatunek niedźwiedzia w Ameryce Północnej. Według danych Departamentu Ryb i Zwierzyny Alaski w stanie żyje około 100 tysięcy przedstawicieli gatunku. Na Alasce występują również niedźwiedzie brunatne i polarne – znacznie większe i bardziej niebezpieczne od niedźwiedzi czarnych.

 

ZOBACZ: Meksyk: Nietypowe spotkanie przy obiedzie. Niedźwiedź dołączył do pikniku

Niedźwiedzie czarne są na ogół nieśmiałe i skryte. Zwykle boją się ludzi. Największe zagrożenie stanowią dla nich utrata i fragmentaryzacja środowiska życia, myślistwo, a także potrącenia przez pojazdy.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment