imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Ukraina. Żołnierz wszedł do cerkwi i zadał pytanie. Został pobity przez moskiewskich duchownych

im19h597sqrg1y6yrvdfunkha8gge2jz.png


Ukraiński żołnierz wszedł do Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego i zadał parafianom jedno pytanie. Po chwili został dotkliwie pobity przez moskiewskiego duchownego. “Wiecie co było dalej? Przyjechała policja i aresztowała wojskowego, który narażał życie w walce o Ukrainę” – pisze autor udostępnionego nagrania.

Do bójki popa i ukraińskiego żołnierza doszło w cerkwi w miejscowości Chmielnicki w zachodniej części Ukrainy. Nagranie ze zdarzenia udostępnił na swoim Facebooku Wiktor Burlyk, prosząc o liczne udostępnienia.

Żołnierz zadał pytanie. Został pobity w cerkwi

“To Artur Ananiew, który na samym początku pełnoskalowej wojny zgłosił się ochotniczo do 19. Batalionu Piechoty” – czytamy w opisie.

 

Wojskowy sfrustrowany opłakiwaniem kolejnych rodaków i przyjaciół z pułku miał sam udać się do moskiewskiej świątyni. Wszystko po to, żeby zadać jedno pytanie.

– Ile jeszcze ludzi musi zginąć, żebyście przestali tu przychodzić? – miał zwrócić się do wyznawców Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego. “Co było dalej, można zobaczyć na filmie” – pisze Wiktor Burlyk. 

Ukraina. Pop pobił Ukraińca

Na wideo widać, jak moskiewski duchowny nagle zaczyna kopać Ukraińca. Po chwili zepchnął go w tłum, a ten przyłączył się do działań. Dookoła stali parafianie, którzy biernie przyglądają się pobiciu ukraińskiego żołnierza. “Patrzyli jak atakują wojskowego, który bronił Ukrainy i narażał dla kraju swoje życie” – komentuje Buryluk.

 

Jak podaje, żołnierz doznał wstrząsu mózgu i urazu głowy.

“I teraz uwaga – co było dalej? Przyjechała policja (bo trudno ich nazwać stróżami prawa) i aresztowała go na podstawie art. 173” – dodaje.

“Jestem zniesmaczony, że w moim rodzinnym mieście panuje rosyjskie wyznanie. Tymczasem w całym kraju stróże prawa otwierają kolejne sprawy o zdradę stanu przeciwko moskiewskim duchownym” – podkreślił.

 

nb/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment