imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Turniej Czterech Skoczni w Bischofshofen. Wyniki na żywo online. Stoch liderem! Skoki narciarskie

1zteysc3rmep3hu5hvxrr84do4gv8y5t.JPG


Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni w sezonach 2016/17 i 2017/18, obecnie jest liderem klasyfikacji łącznej. Jeżeli ponownie zostanie zwycięzcą, dołączy do wielkich legend skoków narciarskich. Po trzy triumfy mają na koncie Niemiec Helmut Recknagel (1958, 1959, 1961) reprezentujący wtedy NRD oraz Norweg Bjørn Wirkola (1967, 1968, 1969). Więcej wygranych mają tylko dwaj skoczkowie. Pięć razy na najwyższym stopniu podium stawał Fin Janne Ahonen (1999, 2003, 2005, 2006, 2008), cztery razy Niemiec Jens Weissflog, reprezentant NRD, później Niemiec (1984, 1985, 1991, 1996). Takim tuzom jak Finowie Veikko Kankkonen i Matti Nykanen, Niemiec Jochen Danneberg czy Austriacy Hubert Neuper, Ernst Vettori, Andreas Goldberger oraz Gregor Schlierenzauer Turniej Czterech Skoczni udało się wygrać dwukrotnie. Wielki mistrz Adam Małysz triumforwał tylko w sezonie 2000/2001, a dwa lata później zajął w TCS trzecie miejsce.

 

ZOBACZ TAKŻE: „Polskie Skocznie” od 6 stycznia w sportowych kanałach Telewizji Polsat

 

Stoch rozpoczął obecny Turniej Czterech Skoczni od drugiego miejsca w Oberstdorfie. Później nie zmieścił się na podium w Garmisch Partenkirchen, ale polscy kibice i tak mieli powody do radości. Trzecie miejsce zajął bowiem Piotr Żyła, a w pięknym stylu wygrał Dawid Kubacki, który właśnie wtedy włączył się do walki o końcowy trumf w turnieju.

 

Konkurs na skoczni Bergiesel w Innsbrucku był kolejnym popisem Biało-Czerwonych. Trzykrotny mistrz olimpijski zdeklasował rywali, a Kubacki był trzeci, własnie od tego dnia w klasyfikacji generalnej na dwóch pierwszych pozycjach widnieją ich nazwiska. W środę nasi reprezentanci powalczą o Złotego Orła, a zdaniem większości ekspertów, nikt nie jest w stanie im zagrozić. Inaczej twierdzą tylko ci, którzy wierzą w cudy. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Stoch faworytem? Stefan Horngacher wspomniał o cudzie

 

Rozpatrywane w kategorii cudów wyniki przytrafiały się, jednak historia przemawia za Stochem. W poprzednich 12 edycjach tylko raz skoczek prowadzący po trzech konkursach nie wygrał Turnieju Czterech Skoczni. Było to cztery lata temu, gdy Norwega Daniela-Andre Tandego wyprzedził nie kto inny, jak… Stoch.

 

W środę mocno zmotywowany będzie też Kubacki. Przede wszystkim dlatego, że do lidera traci 15,2 punktu, więc (przynajmniej teoretycznie) ma szansę na końcowy triumf. Po drugie rywale mocno naciskają. Norwegiem Halvor Egner Granerud ma tylko 5,4 pkt mniej, a we wtorkowych kwalifikacjach udowodnił, że broni nie składa. Podobnie jak czwarty w klasyfikacji łącznej TCS Niemiec Karl Geiger, tracący Kubackiego 9,5 pkt.

 

Walka o zwycięstwo oraz pozostałe miejsca na podium zapowiada się ekscytująco i może się zakończyć drugim w historii turnieju polskim dubletem. Gdy w 2017 roku wygrywał Stoch, drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął Piotr Żyła.

 

Relacja i wyniki na żywo z konkursu TCS w Bischofshofen na Polsatsport.pl od godziny 16:45.

WŁ, Polsat Sport


Source link

Leave a Comment