Tokio 2020: Ana Marcela Cunha najszybsza na 10 km na otwartym akwenie

Brazylijska pływaczka Ana Marcela Cunha była najszybsza na 10 km na otwartym akwenie i zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Drugie miejsce zajęła Holenderka Sharon van Rouwendaal, a trzecie Australijka Kareena Lee. Polki nie startowały.

Tym samym van Rouwendaal, która straciła do zwyciężczyni niecałą sekundę, nie udało się zdobyć drugiego z rzędu złotego medalu. Holenderka stanęła na najwyższym stopniu podium igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku.

8. Xin Xin (Chiny) – 2:00.10,1.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.