imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Technicolor Creative Studios wybiera firmę Cognizant na partnera usług IT i transformacji cyfrowej

Cognizant_Logo.jpg


Na podstawie umowy zawartej na okres pięciu lat Cognizant będzie świadczyć usługi wsparcia IT na rzecz pracowników Technicolor Creative Studios na całym świecie.

TEANECK, N.J., 31 października 2023 r. /PRNewswire/ — Technicolor Creative Studios wybrał firmę Cognizant (Nasdaq: CTSH) na globalnego partnera usług IT i transformacji cyfrowej. Zgodnie z pięcioletnią umową, Cognizant będzie świadczyć kompleksową usługę zarządzaną obejmującą użytkowników, aplikacje i infrastrukturę Technicolor Creative Studios. Rozwiązanie to spełnia potrzeby klienta na dwa sposoby, które obejmują szybkie uruchomienie usługi zarządzanej w celu wsparcia firmowych aplikacji Technicolor Creative Studios przy równoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości poprzez wdrożenie od samego początku modeli operacyjnych i procesów opartych na najlepszych praktykach.

Podejście Cognizant polega na zastosowaniu zintegrowanego modelu operacyjnego obejmującego system wsparcia (service desk), usługi dla użytkowników końcowych, usługi w zakresie aplikacji, infrastrukturę, sieć i usługi platformowe. Oparte są one na zintegrowanym systemie zarządzania i wielofunkcyjnych usługach opartych na podejściu obejmującym priorytetową pozycję automatyzacji i nieustanne doskonalenie. Model operacyjny zaprojektowano w sposób umożliwiający pionową i poziomą rozbudowę usług w celu uwzględnienia ich zmian i zakresu wraz ze zmieniającą się działalnością Technicolor Creative Studios w okresie obowiązywania umowy.

Dzięki ponad stuletniemu doświadczeniu w obszarze innowacyjnej rozrywki Technicolor Creative Studios jest firmą technologiczną prowadzącą działalność w sektorze kreatywnym i dysponuje nagradzanym zespołem artystów i techników, którzy zapewniają najwyższej klasy usługi w zakresie efektów wizualnych (WFX) w międzynarodowej branży rozrywki, mediów i reklamy. W ramach transformacji firma testuje technologię, która pozwala Technicolor Creative Studios na utrzymanie pozycji dostawcy najnowocześniejszych doświadczeń wizualnych, na przykład mapowania 3D, interaktywnego otoczenia, rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej oraz sztucznej inteligencji. Technicolor Creative Studios przechodzi transformację od efektów wizualnych do doświadczeń wizualnych dzięki inwestycjom w ludzi i technologie oraz partnerstwom w ramach ekosystemu usług kreatywnych.

Na początku 2022 r. firma Technicolor SA podjęła decyzję w sprawie kontynuacji ewolucji, tworząc dwie czołowe niezależne spółki giełdowe, przy czym każda z nich jest zdolna do realizacji własnych celów strategicznych i uwolnienia potencjału wartości. W okresie po wydzieleniu tych podmiotów, pod koniec 2022 roku, działalność IT firmy Technicolor Creative Studios była obsługiwana na mocy umowy w sprawie przeniesienia usług. Aby stać się niezależnym podmiotem, w Technicolor Creative Studios podjęto decyzję o wyodrębnieniu systemów IT i konieczności stworzenia własnej jednostki organizacyjnej odpowiedzialnej za IT w celu wsparcia zarówno firmowych systemów informatycznych jaki i sieci produkcji kreatywnej. Spółka rozpoczęła poszukiwania międzynarodowego dostawcy usług, który pomoże Technicolor Creative Studios w transformacji działalności w zakresie IT w celu wsparcia nieustannie zmieniających się wymagań świata mediów i rozrywki.

„Jesteśmy dumni, że firma Technicolor Creative Studios wybrała nas na strategicznego partnera usług IT – powiedział Rohit Gupta, dyrektor zarządzający na Wielką Brytanie i Irlandię w Cognizant. – Współpraca ta świadczy o silnej koncentracji Cognizant na sektorze mediów i rozrywki. Branża kreatywna już stoi na czele wdrażania nowych technologii, przy czym zgodnie z przewidywaniami, trend ten będzie rozwijać się dynamicznie a technologia stanie się towarzyszem dla twórców, którzy będą jeszcze bardziej rozwijać swoją wyobraźnię w celu tworzenia najlepszych treści dla swoich klientów. Cognizant udzieli firmie Technicolor Creative Studios wsparcia w zakresie transformacji aktywów IT i dostarczenia najlepszych doświadczeń użytkownika dla twórczych umysłów na całym świecie”.

„Wybraliśmy firmę Cognizant, ponieważ ważne było dla nas podjęcie współpracy z podmiotem, który rozumie naszą branżę i ma właściwe nastawienie do współpracy w zakresie trudnej transformacji zmierzającej do sukcesu każdej ze stron. W dążeniu do zajęcia przez Technicolor Creative Studios najlepszej pozycji do tworzenia doskonałych treści dla naszych klientów, istotny jest rozwój naszych aktywów IT, zapewniających najlepsze narzędzia i doświadczenia dla naszych pracowników. Z niecierpliwością oczekujemy na osiągnięcie tego celu dzięki współpracy z Cognizant” – powiedział Praveen Vadlamani, starszy wiceprezes ds. infrastruktury i technologii w Technicolor Creative Studios.

Technicolor Creative Studios

Technicolor Creative Studios jest firmą technologiczną prowadzącą działalność w sektorze kreatywnym, zapewniającą światowej klasy specjalistyczną wiedzę w zakresie produkcji. Przyświeca jej jeden cel: realizacja ambitnych i ponadprzeciętnych pomysłów. Mając w swoich strukturach nagradzane studia, MPC, The Mill, Mikros Animation i Technicolor Games, inspirujemy firmy z branży kreatywnej na całym świecie do produkcji najbardziej kultowych dzieł.

Nasz międzynarodowy zespół artystów i techników współpracuje ze społecznością twórców reprezentujących świat filmu, telewizji, animacji, gier, doświadczeń związanych z marką (brand experience) i reklamy, przynosząc uniwersalną sztukę snucia opowieści odbiorcom na całym świecie.

www.technicolorcreative.com

Cognizant

Cognizant (Nasdaq: CTSH) tworzy nowoczesną działalność biznesową. Pomagamy naszym klientom w modernizacji technologii, tworzeniu na nowo procesów i transformacji doświadczeń, co pozwala im utrzymać przewagę w naszym dynamicznie zmieniającym się świecie. Razem poprawiamy codzienne życie. Dowiedz się jak tego dokonujemy na stronie www.cognizant.com lub @cognizant.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1794711/Cognizant_Logo.jpg 

Źródło: Cognizant Technology Solutions

KONTAKT:

EMEA / APAC / Ameryka Północna i Południowa:

Christina Schneider

e-mail: [email protected] 

Indie:

Rashmi Vasisht

e-mail: [email protected] 

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment