imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Szczepionka na koronawirusa finansowana przez Billa Gatesa weszła w fazę testów na ludziach – Wolna Polska – Wiadomości

bill-gates-evil.jpg


Miliarder i filantrop Bill Gates zdecydował się wesprzeć walkę z pandemią koronawirusa. Wysiłki finansowanych przez jego fundację naukowców zaczęły przynosić efekty – szczepionka na koronawirusa została podana pierwszym ochotnikom.

Badania nad szczepionką zostały ufundowane przez Fundację Billa i Melindy Gatesów. Jak podaje „The Jerusalem Post” jej opracowania podjęli się badacze z amerykańskiej spółki Inovio Pharmaceuticals.

Koronawirus: kiedy będzie można rozpocząć stosowanie szczepionki na COVID-19?
Testowana szczepionka nosi nazwę INO-4800 DNA. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała oficjalną zgodę, by ochotnikom została podana pierwsza dawka środka. Zgodnie z planem kolejne zastrzyki otrzymają cztery tygodnie później.

Na udział w testach zgodziło się czterdzieści osób. Po pierwszym podaniu szczepionki naukowcy przeanalizują jej immunogenność i określą, czy jest wystarczająco bezpieczna dla ludzi. Jeśli ich badania przebiegną pomyślnie, przejdą do testowania skuteczności INO-4800 DNA przeciw COVID-19.

Według ustaleń „The Jerusalem Post” Inovio Pharmaceuticals przoduje w badaniach nad szczepionką. Rzecznik spółki poinformował, że na potrzeby „okresu próbnego” szczepionki wyprodukowano kilka tysięcy dawek. Jednak może minąć rok do półtora, zanim INO-4800 DNA zostanie oficjalnie dopuszczona do powszechnego użytku.

źródło: o2.pl

https://www.youtube.com/watch?v=Mm6RQqbKUN0

bill gateskoronawirusszczepionka


Source link

Leave a Comment