imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Świętokrzyskie: Pożar wiatraka w Kluczewsku. Strażacy mieli problemy z dojazdem

e9wcoqoh26r823b1ei37gnqo5f19cub5.jpg


W piątkowy ranek zapaliła się gondola wiatraka w małej miejscowości w województwie świętokrzyskim. Na miejscu pracowali strażacy, którzy starali się opanować pożar. Z relacji świadków wynika, że płomienie pojawiły się po wyładowaniu atmosferycznym.

Wiatrak produkujący energię elektryczną zapalił się w miejscowości Kluczewsko nieopodal Włoszczowy. Gondola częściowo objęta ogniem znajduje się 35 metrów nad ziemią.

Trudny dojazd do pożaru wiatraka. “Stoi w szczerym polu”

Po godz. 9:00 akcja strażaków wciąż trwała. – I będzie jeszcze trwać, bo pożar nie jest opanowany. Nie było potrzeby ewakuacji kogokolwiek, bo wiatrak jest oddalony od zabudowań – przekazał rano polsatnews.pl st. kpt. Marcin Bajur, rzecznik wojewódzkiej PSP w Kielcach.

 

Pożar wiatraka w KluczewskuPSP Włoszczowa

Pożar wiatraka w Kluczewsku

Dojazd do pożaru był utrudniony, bo do palącego się wiatraka nie prowadzi żadna droga. – Stoi w szczerym polu. Strażacy zabezpieczają miejsce zdarzenia, będą też gasić ewentualne spadające elementy – mówił st. kpt. Marcin Bajur.

 

Ze względu na przechodzącą podczas akcji burzę z silnymi podmuchami wiatru oraz grząski grunt nie było możliwości sprawienia podnośnika hydraulicznego. 

 

“Gdy pożar ustał i temperatura spadła, strażacy mogli zakończyć swoje działania na miejscu zdarzenia” – czytamy w komunikacie KP PSP we Włoszczowie. 

 

Gwałtowne burze nad Polską. Dróżnik rażony piorunem

Wiatrak został odłączony od sieci. Jak dotąd nie wiadomo, czy pojawienie się płomieni ma związek z burzami, które przechodzą nad Polską. Również w piątek rano doszło do innego niebezpiecznego zdarzenia powiązanego z niespokojną pogodą.

 

Z relacji świadków wynika jednak, że płomienie pojawiły się po wyładowaniu atmosferycznym.

 

W Gierałtowicach (woj. śląskie) kolejowy dróżnik został rażony piorunem, gdy przebywał w budynku przy przejeździe kolejowym. Mężczyzna przeżył, ale narzekał na dolegliwości. Trafił do szpitala na badania.

wka/ap/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment