imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Strefa wolnego handlu Chengdu odnotowuje rozwój, który odznacza się wysoką jakością

image.jpg


CHENGDU, Chiny, 1 kwietnia 2022 r. /PRNewswire/ — Raport Biura Handlu Chengdu:

Główna część chińskiej (syczuańskiej) Pilotażowej Strefy Wolnego Handlu, SWH Chengdu, wkroczyła w nowy etap reformy.

Ustanowiona w 2017 r. syczuańska SWH składa się z trzech części: Nowego Obszaru SWH Chengdu Tianfu, portu kolejowego Qingbaijiang oraz Portu Południowego Syczuanu w Luzhou.

Zgodnie z innowacyjnymi zadaniami syczuańskiej SWH, SWH Chengdu zweryfikowała ponad 430 instytucji zajmujących się innowacjami. Trzynaście z nich powielono i podjęto ich promocję w skali krajowej, 51 przeniesiono na terytorium prowincji Syczuan. SWH Chengdu przez trzy lata z rzędu plasowała się na pierwszym miejscu w rankingu partnerskich instytucji zajmujących się innowacjami należących do chińskich SWH.

SWH wyznacza standardy dla certyfikowanego eksportu produktów niskoemisyjnych, rozwoju chińskiej medycyny tradycyjnej i rynku nieruchomości. Przeprowadzone reformy, między innymi wprowadzenie zintegrowanego wielowymiarowego systemu transportowego, spowodowały ujednolicenie chińskich standardów z regułami i normami międzynarodowymi.

Oficjalne dane dowodzą, że w okresie od kwietnia 2017 r. do lutego 2022 r. SWH Chengdu obejmowała ponad 183800 zarejestrowanych przedsiębiorstw o łącznej wartości inwestycyjnej przekraczającej 1,8 bilionów juanów (283,91 mld USD). 1655 z tych przedsiębiorstw to przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym o wartości inwestycyjnej wynoszącej 178,82 mld juanów.

Chengdu, leżąca na przecięciu Inicjatywy Pasa i Drogi oraz Pasa Gospodarczego Rzeki Jangcy, wykorzystuje swoje położenie do budowania międzynarodowych portów lotniczych, kolejowych i morskich sprzyjających wymianie handlowej.

W czerwcu ubiegłego roku otwarto Międzynarodowy Port Lotniczy Chengdu Tianfu, dzięki któremu Chengdu stało się trzecim w Chinach miastem posiadającym dwa międzynarodowe porty lotnicze. Międzynarodowy Port Lotniczy Chengdu Shuangliu obsługuje 131 tras międzynarodowych, z których 15 to trasy przewozu towarów.

W 2021 r. port lotniczy Chengdu połączono z centrum logistyki obejmującym nowoczesny transgraniczny magazyn e-handlu obsługujący zakup towarów importowanych.

Branża e-handlu funkcjonuje w SWH w oparciu o preferencyjną politykę i korzysta z dogodnego położenia Strefy, która znajduje się w pobliżu magazynów gwarantujących szybkie tempo dostaw.

Według lokalnych władz branża mobilizuje zasoby krajowe i zagraniczne oraz koordynuje platformy online i offline oferujące wyjątkowe możliwości dokonywania zakupów transgranicznych za pośrednictwem platform e-handlu.

W SWH Chengdu uruchomiono również port kolejowy obsługujący 69 tras zagranicznych i 25 miast krajowych, tym samym zwiększając potencjał logistyki międzynarodowej do dalszego rozwoju.

Władze twierdzą, że rozwój okręgu gospodarczego Chengdu-Chongqing przyczyni się do nawiązania bliższej współpracy między SWH w Syczuanie i Chongqing.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1778545/image.jpg

Źródło: Chengdu Commerce Bureau

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment