imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Statystyki nie kłamią! W takich walkach Błachowicz zawsze wygrywa

cjt7tip1p6vxevnvmi3ivecj411wog5o.jpg


Jan Błachowicz (29-9-1, 9 KO, 9 SUB) podczas gali UFC 291 zmierzy się z Alexem Pereirą (7-2, 6 KO). Brazylijczyk zmienia kategorię wagową, a to dla Polaka bardzo dobra wiadomość.

Dla Błachowicza walka z Pereirą będzie już 20. pojedynkiem w UFC. Na razie ma na swoim koncie 12 zwycięstw, 6 porażek i remis. W 2020 roku Polak po pokonaniu Dominicka Reyesa został mistrzem dywizji półciężkiej. Stracił pas na rzecz Glovera Teixeiry, a ostatnio, również w starciu mistrzowskim zremisował z Magomedem Ankalaevem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Walka Błachowicz – Pereira mogła być o pas? Jest komentarz Polaka

 

Teraz przed “Cieszyńskim Księciem” kolejne wyzwanie. Pereira zadebiutował w UFC w listopadzie 2021 roku, a już ma za sobą dwie walki mistrzowskie w kategorii średniej. Obie z Israelem Adesanyą. Pierwszą wygrał, drugą przegrał i postanowił przejść do cięższej dywizji.

 

Dla Błachowicza to bardzo dobra wiadomość, gdyż Polak już trzykrotnie witał w kategorii półciężkiej zawodników z wagi średniej.

 

 

Podczas UFC 239 zawodnik pochodzący z Cieszyna przywitał w dywizji do 93 kg byłego mistrza kat. średniej Luke’a Rockholda. Walka skończyła się w 2. rundzie po potężnym lewym sierpowym, który powalił Amerykanina. Kilka miesięcy później kolejnym takim przypadkiem był Ronaldo Souza. Tym razem Polak wygrał na punkty.

 

Na UFC 259 Błachowicz zwyciężył z Adesanyą, który będąc mistrzem dywizji średniej, spróbował zaatakować pas, będący wtedy w posiadaniu “Cieszyńskiego Księcia”. Jak na razie 3 wygrane Polaka w tego rodzaju starciach. Szansa na czwarty skalp już w najbliższy weekend.

 

Transmisja gali UFC 291 od godziny 04:00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport. Przed galą zapraszamy na studio, które rozpocznie się o godzinie 03:00, również w Polsacie Sport.

IM, Polsat Sport

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment