imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Sprawdź się w drugim quizie ekonomicznym Prasowej Akademii Pieniądza

DOC.20220530.42589744.1_1.jpg


Co to jest elastyczność popytu, jakie elementy tworzą dochód rozporządzalny? Zapraszamy do rozwiązania kolejnego quizu ekonomicznego Prasowej Akademii Pieniądza. Na tych, którzy najtrafniej i najszybciej odpowiedzą na pytania, czekają nagrody rzeczowe.

Polska Agencja Prasowa w związku z realizacją projektu Prasowa Akademia Pieniądza przygotowała serię internetowych quizów ekonomicznych. Testy będą w sumie trzy, a każdy z nich zawiera od pięciu do siedmiu pytań. Za każdym razem tylko jedna z sugerowanych trzech odpowiedzi jest prawidłowa.

Wszystkie quizy publikowane są na stronie samorząd.pap.pl – znajdą je Państwo w belce górnego menu „Prasowa Akademia Pieniądza”. Zapraszamy!

Na tych, którzy najlepiej przejdą przez nasze zadania z pogranicza ekonomii i gospodarki, czekają wartościowe nagrody rzeczowe. Liczy się nie tylko trafność, ale też czas – laureaci zostaną wyłonieni w oparciu o najwyższą liczbę uzyskanych punktów w poszczególnych testach, a w przypadku jednakowych wyników punktowych pod uwagę będzie brana szybkość udzielenia odpowiedzi.

Laureaci zostaną wybrani tylko spośród tych internautów, którzy zarejestrują się jako uczestnicy quizów. Po wypełnieniu testu pojawi się okienko rejestracji – trzeba będzie podać adres e-mail.

Seria quizów ekonomicznych powstała w ramach projektu „Prasowa Akademia Pieniądza IV edycja”, realizowanego przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Quiz dostępny jest pod adresem: https://www.webankieta.pl/ankieta/758248/quiz-wiedzy-ekonomicznej-nr-2-prasowa-akademia-pieniadza-edycja-iv.html

Uwaga, quiz można rozwiązywać tylko do końca czerwca. Listę laureatów ogłosimy w pierwszym tygodniu lipca. Z kolei listę zwycięzców pierwszego quizu ogłosimy w pierwszym tygodniu czerwca.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 


Source link

Leave a Comment