imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Spotkania w BBN i KPRM. Tematem bunt w Rosji

ehqxqpyvg97836u6wx21843m5rkcdnnn.jpg


Na sobotę wieczór w BBN prezydent Andrzej Duda zwołał naradę z udziałem premiera, wicepremiera, szefów resortów oraz służb specjalnych – podał szef BBN Jacek Siewiera. Wcześniej w KPRM premier spotka się z szefami MON, MSWiA oraz przedstawicielami służb.

“Na dziś wieczór w BBN prezydent Andrzej Duda zwołał naradę z udziałem premiera, wicepremiera, szefów resortów oraz służb specjalnych. Omówiona zostanie obecna sytuacja bezpieczeństwa RP oraz koordynacja działań z sojusznikami” – przekazał na Twitterze Siewiera.

 

Kancelaria Prezydenta ujawniła, że naradę w BBN zwołano na godzinę 20.

 

 

Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał na Twitterze, że wcześniej, bo o godz. 18:45, w Kancelarii Premiera odbędzie się spotkanie Mateusza Morawieckiego z ministrami obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji, a także z przedstawicielami polskich służb.

 

“Władze państwowe przez cały dzień otrzymywały bieżące informacje na temat rozwoju sytuacji w Rosji” – zapewnił rzecznik rządu.

Bunt wagnerowców

W piątek lider współpracującej z rosyjskimi wojskami w inwazji na Ukrainę najemniczej Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn przekazał, że oddziały regularnej rosyjskiej armii zaatakowały obóz najemników, co poskutkowało licznymi ofiarami śmiertelnymi. Stwierdził, że zamierza “przywrócić sprawiedliwość” w siłach zbrojnych.

 

Wezwał, by nie okazywać mu sprzeciwu. – Zniszczymy wszystko na swojej drodze – podkreślił.

ac/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment