imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

#SposóbNaKapitał: za 2 lata inwestorzy mieszkaniowi odrobią straty poniesione przez inflację

00116000.jpg


Choć ostatnie lata skłaniały większość graczy rynkowych raczej do oszczędzania niż odważnego inwestowania, to – zdaniem Michała Sapoty – obecnie można zauważyć zdecydowaną poprawę nastrojów w branży nieruchomości. A to, co inwestorzy w sektorze mieszkaniowym stracili w ostatnich kilkunastu miesiącach, będzie do nadrobienia w perspektywie już około dwóch lat.

„Inwestycje mieszkaniowe, choć przynoszą relatywnie najniższą stopę zwrotu, to na całym świecie traktowane są jako >>bezpieczna przystań<< w czasach kryzysu. Z kolei nieruchomości komercyjne, chociażby magazyny czy hale produkcyjne, w czasach prosperity generują co prawda największe zyski, jednak dekoniunktura uderza w nie znacznie mocniej niż w tzw. mieszkaniówkę” – tłumaczył właściciel HREIT S.A. w rozmowie z cyklu #SposóbNaKapitał, emitowanego co tydzień na portalu PAP Biznes.

Michał Sapota przypomniał również, że to właśnie rynek nieruchomości mieszkaniowych ma tendencję do najszybszego odrabiania strat poniesionych w wyniku inflacji bądź spowolnienia gospodarczego, na co wskazują doświadczenia wielu krajów po krachu z lat 2008/09.

„Wówczas w USA już po niecałym roku ceny mieszkań przebiły pułap sprzed kryzysu. W Polsce rynek jest oczywiście mniej dojrzały i płytszy od amerykańskiego, jednak nasze analizy wskazują, że to, co inwestorzy stracili w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy przez inflację, będzie do nadrobienia w perspektywie już około dwóch lat” – przekonywał ekspert.

Michał Sapota, właściciel HREIT, platformy łączącej firmy budowlane z całej Europy z funduszami inwestycyjnymi, był gościem kolejnego odcinka programu #SposóbNaKapitał.

#SposóbNaKapitał to cykl rozmów dziennikarzy ekonomicznych Polskiej Agencji Prasowej ze znanymi ekspertami i przedsiębiorcami, dzielącymi się własnymi doświadczeniami w obszarze skutecznego pozyskiwania kapitału na rozwój własnego biznesu. Najnowszy odcinek poświęcony był jednemu z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki, czyli rynkowi nieruchomości.

Cały odcinek #SposóbNaKapitał z udziałem Michała Sapoty można obejrzeć tutaj.

Więcej na temat cyklu #SposóbNaKapitał na: https://pap-mediaroom.pl/debata/sposobnakapital-nowe-spojrzenie-na-pozyskiwanie-i-obrot-kapitalem-w-firmie

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Source link

Leave a Comment