imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

#SposóbNaKapitał: przyznawanie kredytów sektorowi MŚP staje się coraz prostsze

1_76.jpg


Alior Bank – Ewa Małecka, dyrektor Departamentu Produktów dla Klienta Biznesowego

Deklaracja kwoty finansowania, umożliwiająca dopasowanie produktu do potrzeb klienta, oraz podstawowe dokumenty finansowe potwierdzające przychody firmy to właściwie wszystkie niezbędne formalności potrzebne dziś w większości banków do wydania decyzji kredytowej – wyjaśniała Ewa Małecka, dyrektor Departamentu Produktów dla Klienta Biznesowego Alior Banku, gość kolejnej rozmowy z cyklu #SposóbNaKapitał, emitowanego co tydzień na portalu PAP Biznes.

W opinii Ewy Małeckiej sektor finansowy powinien bardzo mocno dbać o rozwój inwestycji, których obecnie jest zbyt mało. Ekspertka przekonywała, że reprezentowana przez nią instytucja nieustannie rozwija ofertę adresowaną do klienta biznesowego i dopasowaną do konkretnego profilu jego działalności.  

„Pozytywne prognozy makroekonomiczne skłaniają cały sektor bankowy do coraz większej otwartości, jeśli chodzi o przyznawanie polskim firmom, również tym mniejszym, kredytów na rozwój. W szczególności dotyczy to tzw. zielonego finansowania, czyli wsparcia w zakresie transformacji energetycznej czy spełniania przez nie standardów ESG” – powiedziała Ewa Małecka.

Wśród szczególnie interesujących dla Alior Banku branż dyrektor wymieniła m.in. produkcję i usługi, transport, logistykę oraz budownictwo – zarówno mieszkaniowe, jak i magazynowe.

„Nie wykluczamy nikogo i zachęcamy właścicieli firm, niezależnie od ich wielkości czy branży, do kontaktu z instytucjami bankowymi. Nasze relacje opierają się bowiem na partnerstwie oraz wspólnym poszukiwaniu najlepszych rozwiązań biznesowych” – podkreślała przedstawicielka Alior Bank.

#SposóbNaKapitał to cykl rozmów dziennikarzy ekonomicznych Polskiej Agencji Prasowej ze znanymi ekspertami i przedsiębiorcami dzielącymi się własnymi doświadczeniami w obszarze skutecznego pozyskiwania kapitału na rozwój własnego biznesu.

Źródło informacji: PAP Biznes


Source link

Leave a Comment