imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Shanhai Electric prezentuje rozwiązania integrujące inteligentną energetykę, inteligentną produkcję i systemy gromadzenia danych cyfrowych na międzynarodowych targach International Technology Fair oraz Carbon Neutrality Expo w Szanghaju

logo_new_Logo_0.jpg


Stworzona przez spółkę przełomowa „głębokomorska wyspa energetyczna” debiutuje podczas obywających się w Szanghaju międzynarodowych targów International Technology Fair 2023 (CSITF) oraz inauguracyjnej edycji targów Shanghai International Carbon Neutrality Expo in Technologies, Products and Achievements (Carbon Neutrality Expo).

SZANGHAJ, 21 czerwca 2023 r. /PRNewswire/ — Spółka Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) prezentuje swoje innowacyjne rozwiązania integrujące inteligentną energetykę, inteligentną produkcję i systemy gromadzenia danych cyfrowych podczas odbywających się tego czerwca w Szanghaju międzynarodowych targów International Technology Fair 2023 (CSITF) oraz inauguracyjnej edycji targów Shanghai International Carbon Neutrality Expo in Technologies, Products and Achievements (Carbon Neutrality Expo).

Liu Ping, prezes Shanghai Electric powiedział: „Shanghai Electric zamierza dalej skupiać się na obszarach biznesowych takich jak integracja inteligentnej energetyki, inteligentnej produkcji i systemów gromadzenia danych cyfrowych, realizacji kierunku rozwojowego w myśl zasady >>promowania, transformacji i modernizacji technologii<<, a także nawiązywaniu współpracy z wynalazcami na całym świecie w celu wspierania postępu ludzkości i zrównoważonego rozwoju społecznego”.

Podsumowanie najciekawszych wydarzeń z International Technology Fair w Szanghaju

Podczas wydarzenia Shanghai Electric zaprezentowała przełomowe rozwiązanie o nazwie „głębokomorska wyspa energetyczna”, jednocześnie przedstawiając nową koncepcję rozwojową „4+2+X” polegającą na integracji inteligentnej energetyki, inteligentnej produkcji i systemów gromadzenia danych cyfrowych.

Głębokomorska wyspa energetyczna: głównym punktem wystawy była prezentacja koncepcji zeroemisyjnej wyspy energetycznej, zgodnie z którą energia wiatrowa, fotowoltaika, energia fal podwodnych oraz energia prądów oceanicznych wzajemnie się uzupełniają, dostarczając zrównoważoną energię mieszkańcom i przedsiębiorstwom na wyspie. Wszystko zasilane jest energią z ekologicznych źródeł, w tym samochody z napędem elektrycznym i wodorowym, natomiast połączenie upraw morskich i tuneli do zwiedzania terenów podwodnych przy wyspie tworzą dodatkowe korzyści dla gospodarki. Shanghai Electric przedstawiła również aktualny stan prac nad projektami w obszarach energetyki słonecznej, magazynowania energii z różnych źródeł i energetyki wodorowej.

Inteligentna produkcja: Shanghai Electric po raz pierwszy zademonstrowała mobilnego robota z materiałów kompozytowych SMR-300iA – jest to innowacyjne rozwiązanie skutecznie łączące procesy pracy fizycznej, które powstało w odpowiedzi na problem niedoboru siły roboczej oraz wysokiego ryzyka wypadków przy pracy.

Podsumowanie najciekawszych wydarzeń z targów Carbon Neutraility Expo

W myśl hasła „Shanghai Electric, Your Energy Steward” („Shanghai Electric – Twój partner w energii”) spółka podkreśliła swoje zaangażowanie na rzecz integracji inteligentnej energetyki, inteligentnej produkcji i systemów gromadzenia danych cyfrowych w kontekście realizacji celu neutralności węglowej. Spółka zademonstrowała nowy „wszechstronny” system zasilania oraz kompleksowe rozwiązanie w postaci systemu „trójwymiarowego”, zeroemisyjnego parku przemysłowego, który stanowi kolejny krok transformacyjnych w kierunku „partnerstwa energetycznego”.

Publikacja planu działania Shanghai Electric w obszarze „dwutorowej redukcji emisji CO2”

Shanghai Electric dąży do osiągnięcia wyznaczonego sobie celu w zakresie „dwutorowej redukcji emisji CO2”, czynnie wspierając optymalizację i modernizację struktury przemysłowej. Bazując na posiadanej wiedzy z zakresu rozwiązań systemowych w sektorze energetycznym i przemysłowym, Shanghai Electric chce pomagać klientom przemysłowym w realizacji założeń rozwojowo-transformacyjnych uwzględniających niższe emisje CO2. Podczas targów Carbon Neutrality Expo mierzące 600 m2 stanowisko Shanghai Electric po raz pierwszy w historii zasilane było w 100% energią z ekologicznych źródeł.

Kompleksowe rozwiązania dla nowego systemu energetycznego: Shanghai Electric wnosi czynny wkład w rozwój nowego systemu energetycznego. Firma oferuje zoptymalizowane kombinacje tradycyjnych i nowoczesnych technologii, w tym sprzęt do działających pod dużym obciążeniem turbin gazowych o cyklu kombinowanym, bezpieczne rozwiązania z zakresu energetyki jądrowej, elektrownie szczytowo-pompowe, inteligentne i wytrzymałe urządzenia sieciowe, rozwiązania wykorzystujące energię z wiatru na morzu i lądzie, systemy energetyki słonecznej, systemy magazynowania energii z różnych źródeł, a także zintegrowane stacje dla sektora transportowego.

Premiera trzech innowacyjnych produktów Shanghai Electric

  • Morska turbina wiatrowa o mocy 16MW: połączona z platformą Poseidon turbina wiatrowa o mocy 16MW skonstruowana została w sposób umożliwiający jej przystosowanie do różnych obszarów morskich i prędkości wiatru. Istnieje możliwość jej rozbudowy w zależności od potrzeb w oparciu o rozwiązania platformowo-modularyzacyjne w celu zapewnienia wydajnej produkcji energii z wiatru na morzu.
  • Kompletna linia heterozłączowych modułów fotowoltaicznych o mocy 20GW wprowadzi produkcję wysokowydajnych ogniw solarnych w erę mikrokrystalicznych ogniw heterozłączowych (HJT).
  • Konteneryzowany wanadowy system przepływowy magazynowania energii: wysoce zintegrowany system magazynowania ekologicznej energii posiada komorę na stos baterii o łącznej mocy 500kW, system zarządzania baterią, system zarządzania temperaturą, system ochrony przeciwpożaroweju oraz urządzenia oświetleniowe. Zużywa do 3% mniej powierzchni użytkowej i zapewnia elastyczność w zakresie konfiguracji czasu magazynowania energii.
  • Elektrolizer alkaliczny 2000Nm3/H: Shanghai Electric zaprezentowała modułowe urządzenia o wysokich parametrach użytkowych przeznaczone dla całego łańcucha przemysłowego produkcji, magazynowania i wykorzystania energii z wodoru. Łącząc wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych z elektrolizą wody na potrzeby produkcji wodoru, urządzenia te umożliwiają ekologiczną produkcję i magazynowanie energii w branży chemicznej, a także tworzenie rozwiązań dla systemów magazynowania energii z wodoru.

Shanghai Electric

Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK:2727, SSE:601727), czołowy międzynarodowy producent ekologicznych rozwiązań systemowych klasy przemysłowej o zasięgu ogólnoświatowym, specjalizuje się w integracji inteligentnej energetyki, inteligentnej produkcji i systemów gromadzenia danych cyfrowych. Koncentrując się na rozwoju niskoemisyjnym i transformacji cyfrowej poprzez otwieranie nowych przestrzeni i promowanie nowych czynników wzrostu, Shanghai Electric będzie zmierzać do uzyskania pozycji lidera w dążeniu do osiągnięcia szczytowej emisji dwutlenku węgla przed 2030 r. i neutralności węglowej przed 2060 r., produkcji urządzeń dla nowych źródeł energii oraz lokalizacji urządzeń najwyższej klasy, wykorzystując bezgraniczne możliwości innowacyjnego ekosystemu przemysłowego z udziałem globalnych partnerów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.shanghai-electric.com/group_en/.

Materiały filmowe – https://mma.prnewswire.com/media/2107497/0611____________3.mp4

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment