imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Serwis MojePPK – zaloguj się i sprawdź, ile zyskałeś!

1_22.jpg


Nie pamiętasz hasła do logowania do PPK? Nie wiesz, która instytucja finansowa prowadzi Twój rachunek? A może masz kilka rachunków PPK i dlatego nie sprawdzasz ich na bieżąco? Jeśli któreś z powyższych pytań dotyczy Ciebie, to mamy dobrą wiadomość – nowy serwis MojePPK pozwala szybko, łatwo, wygodnie i bezpiecznie sprawdzić stan wszystkich środków zgromadzonych na różnych rachunkach PPK.

Serwis funkcjonuje od początku stycznia i z dnia na dzień zyskuje na popularności. Łącznie już ponad 35000 osób zalogowało się na swoje rachunki PPK tym sposobem. Dotychczas najchętniej odwiedzali go mieszkańcy województwa mazowieckiego, śląskiego i dolnośląskiego. Ok. 3% wejść na stronę pochodzi spoza granic naszego kraju – najczęściej z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Niderlandów.

„Uruchomienie serwisu MojePPK to nowa jakość w dostępie do informacji o środkach zgromadzonych w Pracowniczych Planach Kapitałowych. Nowy serwis ułatwia pracownikom bieżącą obserwację swoich oszczędności, a możliwość potwierdzenia konkretnych, wymiernych zysków stanowi dowód na słuszność decyzji o pozostaniu w PPK” – wyjaśnia Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK.  

Czym jest serwis MojePPK?

Serwis MojePPK to nowy portal dla uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych, który przedstawia informacje o wartości środków zgromadzonych przez nich w PPK. Po zalogowaniu (przez profil zaufany, e-dowód lub za pomocą konta w serwisie) uczestnik może sprawdzić stan oszczędności na wszystkich swoich rachunkach PPK, które może mieć w różnych instytucjach finansowych; zobaczyć wysokość wpłat, a także wygenerować raport z zestawieniem danych. Serwis jest ogólnodostępny, wielojęzyczny oraz dostosowany do wymagań osób słabowidzących.

Jak się zalogować?

Jesteś pracownikiem, uczestnikiem PPK, masz otwarty rachunek PPK (jeden lub więcej) i chcesz sprawdzić, ile zaoszczędziłeś w Pracowniczych Planach Kapitałowych? Nic prostszego! Wystarczy, że wejdziesz na stronę mojeppk.pl i klikniesz przycisk „zaloguj” w prawym górnym rogu. Na tym etapie możesz wybrać metodę logowania, np. e-dowód lub profil zaufany (a jeśli go nie masz, możesz go od razu założyć). Możesz również zalogować się, tworząc konto w serwisie MojePPK. Do rejestracji konta w serwisie potrzebne Ci będą dane Twoje oraz pracodawcy (NIP), nazwa instytucji finansowej oraz informacje o jednym z Twoich rachunków PPK (wybranym przez Ciebie).

PPK: zostałeś? Zyskałeś!

Jak wynika z najnowszych danych dot. PPK (aktualnych na początek stycznia 2022 r.), na rachunku uczestnika PPK zarabiającego 5300 zł brutto, oszczędzającego od grudnia 2019 r., w zależności od grupy funduszy znajduje się średnio od 2 578 zł do 3 470 zł więcej, niż on sam wpłacił do PPK. To oznacza dla uczestnika PPK od 97 proc. do 131 proc. zysku.

Dlaczego warto być w PPK? Bo to program długoterminowego oszczędzania na przyszłość, w którym do wpłat pracownika dokłada się także pracodawca i państwo. To dwa razy szybsze oszczędzanie! Dodatkowo zgromadzone środki są prywatne i dziedziczone, a pracownik sam decyduje o tym, czy chce być uczestnikiem PPK, jak wysoką składkę będzie odprowadzał (od 0,5 do 4% wynagrodzenia) oraz jak będą inwestowane jego środki. Dodatkowo do oszczędzania w PPK można powrócić w każdej chwili i w dowolnym momencie wypłacić swoje oszczędności – nawet przed 60. rokiem życia.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę serwisu MojePPK.

Źródło informacji: PFR Portal PPK

 


Source link

Leave a Comment