imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Rosja. Władimir Putin miał podjąć kluczową decyzję. Chodzi o wybory

hwo9f1exchdexrhqgstx9264wg66cy3o.jpg


Jak donoszą zagraniczne media, Władimir Putin zdecydował się na start w wyborach prezydenckich, które odbędą się w przyszłym roku w Rosji. Polityk miał już podjąć kroki zmierzające do poprawy jego wizerunku oraz zlecić pierwsze przygotowania do kampanii wyborczej. Innego zdania jest jednak rzecznik Kremla – stanowczo zaprzecza tym doniesieniom.

Jak podaje Reuters, Władimir Putin chce utrzymać się przy władzy co najmniej do 2030 roku. Rosyjski przywódca uważa, że ​​musi przeprowadzić Rosję przez najbardziej niebezpieczny okres od dziesięcioleci. 

 

ZOBACZ: Rosja wycofuje się z traktatu o zakazie prób jądrowych. Jest podpis Władimira Putina

 

“Decyzja została podjęta – będzie kandydował” – przekazało jedno ze źródeł Reutersa, powołując się na doniesienia osoby z otoczenia prezydenta. 

Putin na prezydenta. Kampanijna machina ruszyła?

Do ponownego startu w wyborach rosyjskiego prezydenta mają przygotowywać się już jego doradcy. Opracowują oni szczegóły jego kampanii wyborczej. Rosjanie wybiorą swojego prezydenta w marcu 2024 roku.

 

ZOBACZ: Tego nie da się odzobaczyć. Patryk Vega pokazał nowy zwiastun filmu „Putin”

 

Widocznym sygnałem, że zbliżają się wybory, jest wzrost ogólnych wydatków budżetowych, szczególnie tych na obronność. Putin stara się też często występować publicznie i to nie tylko w wielkich miastach, ale także w regionach. 

 

Polityk ma obecnie 71 lat i jest najdłużej urzędującym przywódcą Rosji od czasów Józefa Stalina. 

Putin potwierdza start w wyborach? Kreml komentuje 

Do doniesień odniósł się również rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. “Prezydent Rosji Władimir Putin nie ogłosił, że będzie ubiegał się o kolejną kadencję, a kampania nie została jeszcze ogłoszona” – poinformował.

 

Jak podkreślił “prezydent nie wydał żadnych oświadczeń” na ten temat.

Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment