imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Rosja. Niespokojnie w trakcie wyborów. Jest reakcja Władimira Putina

8dapaszswsqnu2b3csui2kmxzp5qz5hd.jpgUkraina próbowała zakłócić wybory, atakując i używając uzbrojonych pełnomocników w nieudanej próbie przejścia granic Rosji – oświadczył rosyjski dyktator Władimir Putin. W piątek rozpoczęło się głosowanie w wyborach prezydenckich w Rosji.

Władimir Putin, przemawiając do członków rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, zapowiedział, że “działania Ukraińców nie zostaną pozostawione bez odpowiedzi”.

 

– Ataki wroga nie pozostaną bezkarne – mówił, cytowany przez agencje Reuters.

Rosja. Władimir Putin: Nasz naród odpowie

W trakcie spotkania rosyjski dyktator powiadomił, że w piątek 95 proc. pocisków skierowanych w stronę Rosji zostało zestrzelonych przez rosyjską armię.

 

ZOBACZ: Rosja ponownie ostrzelała Odessę. Zginęło co najmniej 14 osób

 

Zaznaczył również, że doszło do czterech ataków w obwodzie biełgorodzkim i jeden w obwodzie kurskim. O działania na miejscu obwinił “uzbrojonych ukraińskich pełnomocników” mimo że do działań na tym obszarze oficjalnie przyznają się członkowie rosyjskich grup, w tym Legionu Wolności Rosji.

 

Jestem przekonany, że nasz naród odpowie na to jeszcze większą solidarnością. Kogo postanowili zastraszyć? Naród rosyjski? – pytał.

Wybory prezydenckie w Rosji. Liczne incydenty w lokalach wyborczych

W piątek rozpoczęło się głosowanie w wyborach prezydenckich w Rosji. Rosyjskie niezależne media informują, że dochodziło do licznych incydentów w lokalach wyborczych. Przekazywano m.in. o próbach podpaleń w komisjach wyborczych czy niszczeniu kart do głosowania.

 

Jak informowaliśmy wcześniej, pojawiły się doniesienia o kobietach, które wlewały do urn wyborczych zieloną ciecz. Jedna z kobiet jeszcze w piątek usłyszała zarzuty.


anw
/ polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment