imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Projekty magazynowania energii i instalacji fotowoltaicznych Shanghai Electric w Wielkiej Brytanii – kolejne przełomowe etapy

Image1.jpg


LONDYN, 4 stycznia 2024 r. /PRNewswire/ — Przedsiębiorstwo Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) poinformowało o swoim osiągnięciu w branży magazynowania energii, jakim jest uruchomienie komercyjnej stacji magazynowania energii REP1&2 o mocy 100 MW/100 MWh w Wielkiej Brytanii („REP1&2”), która jest jednocześnie pierwszym zagranicznym projektem tego typu na tak ogromną skalę. Następnym przełomowym wydarzeniem jest podłączenie do sieci przedsięwzięcia solarnego Fiskerton II-A („Fiskerton II-A”), ostatniego z ośmiu projektów wykorzystujących energię słoneczną w tym kraju.

Wspomniane dwie realizacje powstają we wschodniej i południowo-wschodniej Anglii, gdzie zapotrzebowanie na energię elektryczną jest jednym z najwyższych w całym kraju, szczególnie w najzimniejszych porach roku, co potwierdzają dane statystyczne Departamentu Badań Statista. Zakłada się, że po uzyskaniu przez te elektrownie pełnej funkcjonalności, odegrają one kluczową rolę w zwiększaniu przepustowości sieci energetycznej w regionie w okresach szczytowego zapotrzebowania.

Realizowany w Kent projekt REP1&2 wykorzystuje wysokowydajne baterie litowo-żelazowo-fosforanowe, których produkcją zajmuje się fabryka Gotion New Energy w Nantong. Właścicielem inwestycji była firma Pacific Green, zaś nabywcą spółka zależna Generali, największego we Włoszech i trzeciego na świecie towarzystwa ubezpieczeniowego. Przedsięwzięcie jest od tej pory oficjalnie zarządzane przez spółkę Shell Energy Europe Limited i ma na celu podniesienie wydajności, niezawodności i zrównoważonego rozwoju systemu elektroenergetycznego w Wielkiej Brytanii.

Firma Shanghai Electric opracowała pełen zestaw rozwiązań w zakresie systemów magazynowania energii, w tym 38 kontenerów akumulatorowych i 20 kontenerów PCS. Sfinalizowanie tych prac stanowiło znaczący krok w kierunku poszerzenia jej obecności na ogólnoświatowym rynku magazynowania energii.

Pomyślne podłączenie do sieci projektu Fiskerton II-A w Lincolnshire jest równoznaczne z zakończeniem serii ośmiu inwestycji fotowoltaicznych w Wielkiej Brytanii prowadzonych przez Shanghai Electric, umacniając tym samym pozycję spółki jako innowatora w dziedzinie energii słonecznej zaangażowanego w tworzenie nowatorskich i zrównoważonych rozwiązań odpowiadających na rosnące na świecie zapotrzebowanie na odnawialne źródła energii.

„Osiem inwestycji wykorzystujących energię słoneczną zrealizowanych przez Shanghai Electric w Lincolnshire zapewni 128 117 MWh ekologicznej energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii każdego roku. Jest to również pierwszy zagraniczny projekt realizowany przez firmę, w ramach którego jest ona odpowiedzialna za inwestycję, finansowanie, budowę, podłączenie do sieci i eksploatację elektrowni słonecznej, co pokazuje wszechstronne kompetencje spółki jako dostawcy najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie energii słonecznej, opartych na zaawansowanych, wysokowydajnych i niezawodnych produktach solarnych” – powiedział Stuart Mellor, kierownik projektu Fiskerton II A.

Kalendarium realizacji ośmiu projektów solarnych:

– West Holcombe w Shillingford: podłączenie do sieci w styczniu 2022 r.

– Bishop’s Waltham w Winchester: podłączenie do sieci w czerwcu 2022 r.

– Outwood w Billericay i Ingham w Bury St. Edmunds: podłączone do sieci w lipcu 2022 r.

– Trowse Newton w Norwich: podłączenie do sieci w sierpniu 2022 r.

– Sweeting Thorns w Scunthorpe: podłączenie do sieci w styczniu 2023 r.

– Low Farm w Grimsby: podłączenie do sieci w kwietniu 2023 r.

– Fiskerton II-A w Lincolnshire: podłączenie do sieci w grudniu 2023 r.

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/2310315/Image1.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment