imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Powstał miniserial o wartościach #WiemŻeWarto

36400333_KurtScheller_crop_300x168_835ffe81_CPO.jpg


Giancarlo Russo, Kurt Scheller, Teo Vafidis, Grzegorz Adamowicz, Robert Bochenko, Ewa Drzewicka, Grzegorz Gniech, Sylwia Kruszyńska, Marcin Łopucki, Mateusz Ostaszewski i Tomasz Podsiadły opowiedzieli o wartościach, którymi warto się w życiu kierować. Specjaliści w swoich branżach przekonują, co tak naprawdę w życiu się liczy, a praca i prowadzenie biznesu może być jedynie formą wyrażenia siebie.

W każdym z odcinków serialu zobaczymy ludzi, którzy odsłaniają siebie, uwidoczniają sens swojego życia. Krótkie, rzeczowe wypowiedzi mają trafić do widza poprzez ogromną dozę refleksji, która towarzyszy bohaterom w ich bardzo naturalnym przekazie. Praca, pasja, przyjaźń, empatia pełnią główną rolę w życiu każdego z nas. Jednak mimo wszystko często nie zadajemy sobie, bądź nie mamy czasu zadać sobie pytania, czym dla nas prywatnie są przedstawione wartości. Z całą pewnością miniserial #WiemŻeWarto skłoni odbiorcę do takiej zadumy. Pozwoli na moment zwolnić i na nowo odnaleźć się w pędzie życia.

Serial ma na celu zwrócenie uwagi na ideę ekonomii społecznej i jej fundamentalne wartości. Przedsiębiorstwa społeczne oparte na uniwersalnych wartościach i relacjach mają szansę stać się liderami w swoich branżach. Dzięki zwiększeniu udziału w rynku przez te podmioty możliwym będzie odpowiedzenie na współczesne wyzwania społeczno-gospodarcze w kraju.

Szacuje się, że w Polsce działa ponad 1200 przedsiębiorstw społecznych, czyli podmiotów prowadzących działalność gospodarczą nie dla zysku m.in.: spółek z o.o. non profit, fundacji i stowarzyszeń. Organizacje te przeznaczają osiągnięte dochody na cele statutowe – zysk nie jest rozdzielany pomiędzy udziałowców, czy właścicieli.


Source link

Leave a Comment