imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Powering forward – kompleksowe innowacje firmy SOFAR w dziedzinie fotowoltaiki i systemów magazynowania energii wyznaczają drogę ku bardziej ekologicznej przyszłości

Image1.jpg


MONACHIUM, 19 czerwca 2023 r. /PRNewswire/ — SOFAR, czołowy międzynarodowy producent rozwiązań dla instalacji fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii (ESS), zorganizował wydarzenie poświęcone wprowadzeniu nowych produktów „Powering forward (Z energią naprzód)”, podczas którego zaprezentował innowację technologiczną w postaci najnowszego systemu mikrofalowników, SOFAR PowerNano. Podczas Intersolar niezwykle udany debiut miał system magazynowania energii na skalę komercyjną i przemysłową PowerIn, oficjalnie uzupełniając kompleksową ofertę rozwiązań dla sektora mieszkaniowego, handlu i przemysłu oraz użyteczności publicznej, która obejmuje rozwiązania od skali mikro po sektor użyteczności publicznej.

SOFAR PowerNano – przyszłościowy system mikrofalowników do zasilania domów

Zaprojektowany z myślą o przyszłościowej cyfrowej energii dla domów PowerNano jest odpowiedni do wszystkich zastosowań dzięki połączeniu mikrofalowników, rozwiązań inteligentnych dla domu oraz akumulatora na prąd zmienny. Stanowi on łatwe w dystrybucji i instalacji oraz użytkowaniu rozwiązanie, które pozwala na maksymalny zwrot z inwestycji w instalacje fotowoltaiczne w domu. Na podstawie połączenia rozwiązań fotowoltaicznych z magazynowaniem energii system zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, łącząc w sobie RSD (system szybkiego wyłączania), IP67 oraz napięcie prądu stałego <60V. System, w pełni kompatybilny z modułami fotowoltaicznymi 182/210mm o wysokiej mocy, jest w stanie osiągnąć do 5% wyższy uzysk energii. Ponadto instalacja z automatyczną konfiguracją i konserwacja są niezwykle łatwe, odpowiednie dla osób niebędących specjalistami w tym zakresie.

Ze względu na potwierdzoną konkurencyjność PowerNano firma SOFAR może się poszczycić podpisaniem protokołów ustaleń w sprawie realizacji dwustu tysięcy zestawów z PowR Group, Elicity, PV Selected i Vögelin GmbH, co stanowi ważny rozdział w dążeniu do realizacji celu zerowej emisji netto.

SOFAR PowerIn – maksymalne wykorzystanie wartości powierzchni dachowej

Tymczasem firma SOFAR wprowadziła również rozwiązanie PowerIn przystosowane do magazynowania energii na skalę komercyjną i przemysłową. Aktywne bilansowanie na poziomie pakietu pomaga zwiększyć ilość energii użytkowej z akumulatora o 5%. Dzięki kompatybilności z modułami 182/210mm o wysokiej mocy współczynnik DC/AC wynosi 1,5+ przy niższych uśrednionych kosztach energii elektrycznej (LCOE). Oprócz AFCI (przerywacza zwarć łukowych) rozwiązanie wyposażono w ochronę trójwarstwową, ochronę przed stratami termicznymi oraz monitorowanie w chmurze, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo. Aby dodatkowo uprościć obsługę i konserwację, PowerIn ma budową modułową oraz niewymagające konserwacji zapasowe akumulatory do bezpośredniej wymiany, co znacznie obniża koszty pracy i początkowe koszty inwestycji.

PVO International, Bet Solar i PowR Group, przekonane sprawdzoną zdolnością firmy do zapewniania znacznych oszczędności oraz stabilnego zasilania, również podpisały protokoły ustaleń w sprawie PowerIn na całkowitą pojemność 1,5 GW, podkreślając solidność i pozycję SOFAR w sektorze magazynowania energii.

SOFAR PowerMaster i PowerMega – optymalne rozwiązania dla sektora użyteczności publicznej

PowerMaster jest czołowym produktem w branży wyposażonym w przełomowe technologie. Jako bezpieczne i niezawodne rozwiązanie, które zapewnia stabilność sieci w wymagających warunkach rynkowych, wykorzystuje ono innowacyjny hybrydowy system chłodzenia powietrzem i płynem. PowerMega, o maksymalnej wydajności 99,05% i prądzie wejściowym 20A na MPPT, pozwala na osiągnięcie wyższych uzysków mocy. Falownik o mocy 350kW, wyposażony w IP66 oraz zabezpieczenie antykorozyjne C5-M, jest przystosowany do trudnych warunków i temperatury roboczej od -30°C do 60°C.

Oprócz tego firma prezentuje pełną gamę rozwiązań z zakresu fotowoltaiki i magazynowania energii o zastosowaniach w sektorze mieszkaniowym, na skalę komercyjną i przemysłową oraz dla sektora użyteczności publicznej, między innymi flagowy system magazynowania energii dla gospodarstw domowych SOFAR 5~20 kW, system PV dla gospodarstw domowych 3,3~12 kW, system PV na skalę komercyjną i przemysłową 30~50kW oraz zintegrowany system magazynowania energii dla sektora mieszkaniowego PowerAll.

Guy Rong, wiceprezes wyższego szczebla w firmie SOFAR uważa, że wprowadzenie PowerNano i PowerIn firmy SOFAR stanowi ważny krok na drodze ku realizacji celów zerowej emisji netto dzięki kompleksowej ofercie rozwiązań.

„Potwierdza ona nasze zaangażowanie w przyspieszenie zdobycia rynku odnawialnej energii w przystępnej cenie. Dzięki wykorzystaniu naszych możliwości w zakresie B+R zamierzamy wprowadzać dalsze innowacje i rozwiązania, które zapewnią zrównoważoną przyszłość dla wszystkich” – dodał.

SOFAR

SOFAR to czołowy międzynarodowy producent rozwiązań dla instalacji fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii, któremu zależy na roli lidera cyfrowych rozwiązań energetycznych. W obszernej ofercie produktów firmy SOFAR można znaleźć falowniki fotowoltaiczne, falowniki hybrydowe, akumulatorowe systemy magazynowania energii oraz inteligentne systemy zarządzania energią dla zastosowań domowych, handlowo-przemysłowych i w sektorze użyteczności publicznej. Wśród osiągnięć firmy SOFAR do 2021 r. wymienić można znalezienie się w pierwszej piątce światowych dostawców falowników hybrydowych, zbudowanie międzynarodowej sieci badawczo-rozwojowej oraz utworzenie trzech centrów badawczo-rozwojowych i dwóch baz produkcyjnych. W 2022 r. roczna moc falowników SOFAR stosowanych w instalacjach fotowoltaicznych i systemach magazynowania energii wyniosła 10 GW, natomiast pojemność akumulatorów SOFAR wyniosła 1 GWh. Do 2022 r. SOFAR sprzedała falowniki o łącznej mocy 18 GW klientom z przeszło 100 państw i regionów na całym świecie.

Więcej informacji: https://www.sofarsolar.com/.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2104337/Image1.jpg

Źródło: SOFAR

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment