imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Pomysły na Dzień Matki 2022. Prezenty dla mamy, jak spędzić razem czas?

000FFLT0A2F0QQIB-C429.jpg


Najlepsze pomysły na Dzień Matki to te, które nawet po latach można przywołać w pamięci i które powodują uśmiech na naszej twarzy. Dlatego zamiast prezentów, warto poszukiwania pomysłów na Dzień Matki skoncentrować na wspólnym spędzeniu tego dnia razem

Choć wyjście do kina wydaje się banalnym pomysłem na Dzień Matki, wspólny seans może być ciekawą propozycją. Maj obfituje bowiem w bardzo ciekawe premiery, w których główne bohaterki to właśnie mamy. Jednym z nich jest film “Matki równoległe”. Przed seansem filmu Pedro Almodóvara lepiej wiele nie zdradzać, ale melodramat opowiada o matczynej miłości, której nie można do niczego porównać. 

Pomysły na Dzień Matki i wyjście do kina może umilić także seans “Mała mama”. Film zmusza do pytania, czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi? Oczywiście pomysł na Dzień Matki, by wspólnie ten dzień spędzić w kinie, warto wcześniej skonsultować i sprawdzić aktualny repertuar filmów, by zadowolić filmowy gust rodzicielki. 

Pomysły na Dzień Matki to również propozycje, by w ten szczególny dzień zadbać o swoje dobre samopoczucie. Można to zrobić w zaciszu, urządzając domowe spa. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów jak maseczki, peelingi czy łazienkowe akcesoria. Domowe spa to dobry czas na relaks i pogaduchy.

Zobacz także: Dzień Matki 2022 w Polsce i na świecie. Kiedy wypada?

Inne pomysły na Dzień Matki, które można wprowadzić w życie i jednocześnie zadbać o siebie, to wspólny wypad do kosmetyczki lub SPA. Jak wiadomo, macierzyństwo może przyprawić czasem o ból głowy i spory stres, dlatego wszelkie napięcia warto zostawić na przykład w salonie masażu. Dzień Matki można wydłużyć, wybierając spośród wielu ofert kilkudniowy wyjazd do SPA.

Kolejne pomysły na Dzień Matki to propozycja spędzenia wspólnego czasu w kuchni. Wychodząc poza codzienne schematy, można wspólnymi siłami stworzyć coś niezwykłego. Razem można przygotować odświętny posiłek w równie odświętnej zastawie. Po wspólnym gotowaniu warto usiąść i porozmawiać.

Natomiast w przypadku, gdy pomysły na Dzień Matki krążą wokół sprawienia kulinarnej niespodzianki, warto samemu coś przygotować. Można na przykład przygotować wyjątkowe potrawy w kształcie serca na Dzień Matki. Sprawić niespodziankę swojej mamie można również wstając wcześniej i przygotować jej śniadanie do łóżka

Kolejne pomysły na Dzień Matki pobudzą wasz organizm. Spośród wielu scenariuszy na ten dzień, ciekawym jest wspólna wycieczka rowerowa. Wyjątkowych tras rowerowych mamy w Polsce sporo. Na południu niezapomniane widoki gwarantuje Velo Dunajec i szlak wokół Tatr, a na północy zachwyca Velo Baltica

Z kolei trasy rowerowe w Warszawie i Krakowie to niecodzienne propozycje dla mieszkańców stołecznego miasta i stolicy Małopolski. Pomysł na Dzień Matki, by spędzić ten dzień na rowerze, spodoba się również mieszkańcom Śląska. Tu zaskoczy was Żelazny Szlak Rowerowy i Rowerowy Szlak Orlich Gniazd. Z kolei na Mazurach odpoczniecie na Szlaku Kanału Elbląskiego.

Kolejne pomysły na Dzień Matki, które sprawią, że ten dzień będzie wyjątkowy, to propozycje zrobienia czegoś nowego. Być może twoja mama od dawna marzy o warsztatach ceramicznych. To ciekawy sposób na spędzenie czasu z mamą, która chce poznać tajniki lepienia z gliny. Inne pomysły na Dzień Matki to piknik w plenerze, o ile tylko dopisze pogoda. 

Jednym z ciekawszych pomysłów na Dzień Matki, który zbliży was do siebie, będzie także wieczór wspomnień. Ten przełamie rutynę codziennego dnia, a wyjątkowy wieczór warto zacząć od wyłączenia telefonów i mediów, by skupić się na wsłuchaniu się w opowieści mamy.

Zobacz także: Pomysły na prezent na Dzień Matki. Co kupić?

Warto również wyciągnąć albumy ze zdjęciami i odkryć nieznane fakty o swojej rodzicielce. Dzięki temu uda się poznać ją na nowo, a czas spędzony wspólnie i sama chęć wysłuchania sprawi, że Dzień Matki będzie magicznym czasem. Ten zagwarantuje niejedną łzę wzruszenia oraz uśmiechu na myśl o wspólnych momentach z przeszłości. 


Source link

Leave a Comment