imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Polscy piłkarze niczym… rywalki Świątek? Ciekawe porównanie belgijskich mediów

xtee4661ji6ohrm9eypb11ej4r18h62u.jpg


Reprezentacja Belgii wygrała w środę z Polską aż 6:1.

Reprezentacja Polski przegrała dotkliwie środowe spotkanie w ramach 2. kolejki piłkarskiej Ligi Narodów z reprezentacją Belgii aż 1:6. Końcowy wynik w Brukseli podsunął ciekawą analogię belgijskim dziennikarzom, którzy dobitnie podsumowują mecz.

Belgijskie media są pod wrażeniem postawy rodaków w meczu z Polską, mówiąc o “pełnej rehabilitacji” po blamażu z Holandią. Przypomnijmy, że wówczas podopieczni Roberto Martineza przegrali na inaugurację Ligi Narodów z “Oranje” aż 1:4, dodatkowo na własnym boisku. Tamtejsi żurnaliści mówią o “festiwalu strzeleckim”, powrocie “uśmiechu na usta”, “mistrzu Kevinie De Bruyne” oraz spełnionej obietnicy po “spoliczkowaniu przez Holendrów”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Najwyższa porażka polskich piłkarzy od 12 lat

 

Krok dalej w opisie tego meczu poszedł portal RTL, sugerując, że konfrontacja Belgii z Polską przypominała pojedynek tenisowy, zakończony pewnym zwycięstwem faworyta, który swojemu rywalowi oddał zaledwie jednego gema…

 


 

 

Śmiało zatem można skwitować, że polscy piłkarze poczuli się w środowy wieczór niczym… przeciwniczki Igi Świątek, która w podobnych rozmiarach rozprawia się z nimi w ostatnich tygodniach.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment