imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Polki awansowały do kolejnego etapu łuczniczych mistrzostw świata

8qti25hrgxh3r9x5723352yqdu5hjrd6.jpg


Reprezentacja Polski kobiet w składzie Magdalena Śmiałkowska, Karyna Kazlauska oraz Natalia Leśniak wywalczyła awans do 1/12 finału łuczniczych mistrzostw świata w Berlinie i w środę spotka się z Wietnamkami w konkurencji łuku klasycznego.

Z turnieju drużynowego odpadli natomiast klasycy: Kacper Sierakowski (Stowarzyszenie Łuczniczy Marymont Warszawa), Oskar Kasprowski (Łucznik Żywiec) oraz Paweł Ceklarz (SNIS Błękit Gruszowiec) zajmując w kwalifikacjach z udziałem 47 zespołów 33. miejsce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwóch polskich szachistów i dwie polskie szachistki awansowały do kolejnej rundy Pucharu Świata

 

W środę Śmiałkowska (Społem Łódź) i Sierakowski w 1/12 finału turnieju par mieszanych zmierzą się z Holendrami Laurą Van Der Winkel i Steve Wijlerem.

 

W stolicy Niemiec o medale walczą także zawodnicy i zawodniczki strzelające z łuku bloczkowego. Cała szóstka biało-czerwonych walczyć będzie w kolejnych fazach rywalizacji.

 

Najlepiej z nich zaprezentował się Łukasz Konecki (UKS Orlik Goleszów), który w kwalifikacjach zajął drugie miejsce i w kolejnej fazie zawodów w czwartek rozpocznie start od 1/16 finału razem z Łukaszem Przybylskim (A3D Toszek Boguszyce), który był 13.

 

Trzeci z Polaków Rafał Dobrowolski (ŁLKS Karima Prząsław) wystartuje od 1/48 finału, w którym zmierzy się z Austriakiem Stefanem Heinczem.

 

Sandra Jankowska (MKŁ Strzała Warszawa) ma w 1/48 finału wolny los i czeka na rywalkę w 1/24 finału.

 

Od 1/48 finału rozpoczną fazę pucharową: Małgorzata Kapusta (Płaszowianka Kraków) oraz Ukrainka z polskim obywatelstwem Ksenija Markitantowa (Łucznik Żywiec). Pierwsza z nich spotka się z Roksaną Janusową z Kazachstanu, a druga z Ukrainką Kseniją Szkliar.

 

W rywalizacji drużynowej Polki (1/12 finału) zmierzą się z Brytyjkami, a mężczyźni w 1/8 ze zwycięzcą rywalizacji Szwecja – Salwador. Mikst Jankowska-Konecki strzelać będzie z Brytyjczykami (1/8 finału).

 

Mistrzostwa w Berlinie zakończą się 6 sierpnia.

psz, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment