imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Początek łagodzenia restrykcji we Włoszech. Chodzi o kąpiel w morzu

wq2w52qg53e5utf4g9jufykcqtzaak9d.jpg


Włosi z niecierpliwością oczekują na ogłoszenie decyzji rządu w sprawie złagodzenia restrykcji

Kto mieszka nad morzem, może się w nim wykąpać – to pierwsze złagodzenie restrykcji we Włoszech ogłoszone przez rząd jeszcze przed opracowaniem pełnego programu stopniowego otwierania kraju po trwającej prawie dwa miesiące kwarantannie.

Wyjaśnienie w sprawie kąpieli w morzu zostało ogłoszone na stronie internetowej Rady Ministrów, na której pojawiają się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące przepisów obowiązujących w czasie pandemii.

 

Jedno z nich dotyczyło tego, czy jeśli mieszka się nad morzem, rzeką lub jeziorem można iść na spacer na brzeg albo w góry, gdy są w pobliżu miejsca zamieszkania.

 

“Tak – odpowiedziano- zawsze możliwa jest aktywność ruchowa koło swojego głównego miejsca zamieszkania”. Rząd Giuseppe Contego wyjaśnił, że dopuszczalna aktywność obejmuje także kąpiel w morzu, rzece lub jeziorze, ale przy zachowaniu odległości co najmniej jednego metra od drugiej osoby.

 

ZOBACZ: Protest w Berlinie przeciwko obostrzeniom. “Bez wolności wszystko jest niczym”

 

Podkreślono zarazem, że zgoda na taką kąpiel dotyczy wyłącznie tych, którzy nie oddalają się od swoich domów i nie muszą korzystać z publicznych, lub prywatnych środków transportu, aby dotrzeć na brzeg.

 

Włosi z niecierpliwością oczekują na ogłoszenie decyzji rządu w sprawie złagodzenia restrykcji dotyczących przemieszczania się i odmrożenia gospodarki. Nowe zasady stopniowego powrotu do normalności mają wejść w życie 4 maja.

zdr/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment