PlusLiga: Siatkarze Asseco Resovii pewnie ograli GKS

Premierowa partia miała bardzo jednostronny przebieg. Rzeszowianie zaczęli dominować już od pierwszych akcji (3:0), a w dalszej części seta jeszcze powiększali przewagę. Mocną bronią gospodarzy była zagrywka. Brylował w tym elemencie Klemen Cebulj, który popisał się aż czterema asami (8:3, 18:11, 23:11 i 24:11). Siatkarze GKS przy słabym przyjęciu nie byli w stanie wiele zdziałać. Popełniali też błędy własne, a przestrzeloną zagrywką podarowali przeciwnikom ostatni punkt (25:13).

W drugiej odsłonie oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. Wynik początkowo oscylował wokół remisu, ale w środkowej części wyraźną przewagę uzyskali katowiczanie (14:18). Gospodarze zdołali jednak błyskawicznie odrobić straty – gdy Cebulj popisał się punktowym blokiem było 19:19. To było zapowiedzią emocji w końcówce. Rozstrzygnęli ją na swoją korzyść rzeszowianie, którzy po ataku Karola Butryna mieli piłkę setową przy stanie 24:22. Po chwili skutecznie odpowiedział Adrian Buchowski, ale zepsuta zagrywka gości ustaliła wynik na 25:23.

Trzeci set od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy szybko uzyskali punktową zaliczkę. Znów w polu zagrywki błysnął Cebulj (7:3), rzeszowianie skutecznie prezentowali się też w ofensywie i utrzymywali dystans (12:7, 14:10). W końcówce nadawali ton wydarzeniom na boisku, a rywale nie mieli wiele do powiedzenia. Po serii wygranych akcji prowadzili 23:14 i pozwolili sobie na chwilę dekoncentracji. Katowiczanie mieli jednak zbyt dużą stratę, by nawiązać walkę. Cebulj wywalczył piłkę meczową (24:18), a skuteczny atak Piotra Haina zakończył seta (25:19) i całe spotkanie.

Najwięcej punktów: Klemen Cebulj (20), Karol Butryn (17), Rafał Buszek (10) – Asseco Resovia; Kamil Kwasowski (9) – GKS. MVP: Fabian Drzyzga.

Asseco Resovia – GKS Katowice 3:0 (25:13, 25:23, 25:19)

Resovia: Karol Butryn, Rafał Buszek, Timo Tammemaa, Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj, Piotr Hain – Michał Potera (libero) oraz Jeffrey Jendryk, Damian Domagała. Trener: Alberto Giuliani.

GKS: Kamil Kwasowski, Jan Nowakowski, Jan Firlej, Jakub Szymański, Miłosz Zniszczoł, Jakub Jarosz – Dustin Watten (libero) oraz Dawid Ogórek (libero), Wiktor Musiał, Jakub Nowosielski, Adrian Buchowski, Emanuel Kohut. Trener: Grzegorz Słaby.