imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Pierwsze przedszkole LGBT powstaje w Berlinie

human-rights-3805188_960_720.jpg


W Berlinie powstaje pierwsze „przedszkole LGBT”. W jego zarządzie znajdzie się między innymi wieloletni aktywista działający w obronie pedofilów.

Utworzenie „tęczowego” przedszkola oznacza, że rewolucja ruchów LGBT wchodzi w kolejną fazę. Choć w Niemczech edukacja seksualna jest już powszechna od wielu lat, to od pewnego czasu bierze na swój celownik także najmłodszych. Teraz jesteśmy świadkami przekroczenia kolejnej granicy, choć nie jest to wielkie zaskoczenie. Przed wkroczeniem seksualnych edukatorów do placówek dla najmłodszych dzieci środowiska konserwatywne ostrzegały już bowiem od wielu lat. Teraz w niemieckiej stolicy otwierane jest pierwsze „tęczowe” przedszkole, w którym dzieci będą miały codzienny kontakt kolejnymi aspektami edukacji seksualnej.

Placówka docelowo ma zapewniać miejsca dla 93 dzieci, choć na razie zapisanych jest do niego 60 dzieci. Podano, że otwarcie placówki ma nastąpić wiosną przyszłego roku. Władze nowej placówki podkreśliły, że przyjmują nie tylko dzieci wychowywane przez dwójkę ojców lub dwie mamy, ale także takie, które „nie muszą jeszcze wiedzieć, czy są gejami lub lesbijkami”.

Pierwsze przedszkole LGBT w Berlinie powstaje pod nadzorem organizacji Schwulenberatung Berlin, która zajmuje się udzielaniem porad dla gejów. Instytucja ta finansowana jest z niemieckiego budżetu federalnego przez między innymi resort ds. rodziny. Dyrektor placówki Marcel de Groot nie kryje się z „postępowym” charakterem swoich poglądów. Jego zdaniem w ramach edukacji należy dzieciom w przedszkolach „zilustrować, jak to jest być gejem lub lesbijką”.

Niestandardowy charakter przedszkola tworzy szczególne wymagania odnośnie pracującej w nim kadry. Pracownicy muszą bowiem być aktywistami LGBT. Na tym nie koniec, gdyż jedną z osób zasiadających w zarządzie przedszkola ma być 86-letni socjolog jest nazywany „obrońcą pedofilów”, Rüdiger Lautmann. Jednym z jego postulatów politycznych, który głosi już od 1979 roku, jest usunięcie z niemieckiego kodeksu karnego paragrafu, który kryminalizuje obcowanie płciowe z dziećmi poniżej 14 roku życia. Taka właśnie osoba ma odpowiadać za edukację dzieci w nowej berlińskiej placówce.


Source link

Leave a Comment